„W zdrowym ciele, zdrowy duch” - UPH Siedlce podpisał porozumienie z lokalnymi stowarzyszeniami sportowymi

Siedlce

Paweł Świerczewski 2022-03-30 09:30:08 liczba odsłon: 13705

Przedstawiciele UPH i klubów sportowych po podpisaniu umowy.

W Pałacu Ogińskich odbyło się podpisanie porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach i pięcioma lokalnymi stowarzyszeniami sportowymi. Zapowiedziano pierwszą wspólną imprezę biegową!

- Uniwersytet ze swojej definicji jest wspólnotą nauczycieli, studentów, myślenia zbiorowego i polemicznego. Wokół naszego tworzy się kolejna wspólnota - jest nią sport. To kontynuacja tego, co wiedzieli już starożytni Grecy i Rzymianie - „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. To doskonale wpisuje się w misję uniwersytetu. Otwartość umysłowa jest nierozłącznie powiązana z ogólnym samopoczuciem i stanem zdrowia. Chcemy promować zdrowy tryb życia, stąd nawiązanie współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami sportowymi - przemawiał rektor UPH, prof. dr hab. Mirosław Minkina.

Tymi stowarzyszeniami są: Grupa Biegaczy Skórzec Biega, NoWi Siedlce, Siedlecki Klub Sportowy Feniks, Triathlon Siedlce Club oraz Yulo Run Team Siedlce. Pierwszym owocem zawartego porozumienia będzie „Akademicka Dycha” - impreza biegowa, zaplanowana na 22 maja. Jej ambasadorem została Lidia Chojecka-Leandro, biegowa multimedalistka mistrzostw świata i Europy.

- Jestem zaszczycona powierzoną mi funkcją. Z UPH  wiąże mnie wspólna przeszłość, gdyż jestem jego absolwentką. To dla mnie powód do dumy - mówiła utytułowana sportsmenka. - Jestem przekonana, ze wyjdzie nam fantastyczna impreza, że rozruszamy trochę środowisko studentów i mieszkańców, nie tylko z Siedlec, ale także z innych zakątków Polski. Skoro za organizację zawodów wzięli się tacy profesjonaliści, nie może być inaczej!

Trasa biegu będzie atestowana, przebiegnie ulicami Siedlec. Jej długość wyniesie, jak się można domyśleć z nazwy - 10 km. W ramach „Akademickiej Dychy” rozegrane zostaną 3 konkurencje:
- bieg na 10 km
- marsz Nordic Walking na 10 km
- sztafeta dla licealistów 4x2,5 km

Impreza wystartuje o 9 rano. Limit uczestników wyniesie 300 osób, łącznie dla biegu głównego na 10 km i marszu Nordic Walking oraz 25 - dla sztafet. Do rywalizacji mają zostać zaproszeni czołowi zawodnicy i zawodniczki biegów średniodystansowych w Polsce. Celem jest popularyzacja tej formy aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. 

W ramach przygotowań do imprezy, zaplanowano wspólne treningi pod okiem profesjonalistów, które odbędą się 24 kwietnia i 8 maja. Zapisy na bieg maja wystartować na początku kwietnia.  Formularz rejestracyjny będzie na stronie internetowej UPH. 

 

 

 

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.