Rodzice z Pasją! Jeszcze są bilety na przedstawienie!

Siedlce

Aga Król 2022-04-13 11:20:46 liczba odsłon: 5292

Pasja w wykonaniu rodziców z Katolickiej Szkoły Podstawowej 13 kwietnia w CKiS Fot. Aga Król

Pasja Jezusa Chrystusa w wykonaniu rodziców uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach to adaptacja tekstów biblijnych, przywołujących wydarzenia zapowiadające mękę i śmierć Jezusa. Jeszcze są bilety dziś na godz. 17.

– Przedstawienie przygotowali ludzie, których połączyła Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach. To już drugie działanie artystyczne pod hasłem „Rodzice dzieciom”. Dzięki otwartym drzwiom CKiS aktorzy amatorzy mogą zaprezentować się szerszej publiczności, by pozyskać fundusze na rozbudowę szkoły – mówią organizatorzy.

Daniel Ciepiela, koordynator przedsięwzięcia, przyznaje, że aktorzy znali się ze szkolnych korytarzy, ale nie znali się osobiście. A wszyscy chcieli zrobić coś dla szkoły, która się rozbudowuje. W rolę Jezusa wcielił się Karol Zalewski.

– Mnie w tej sztuce interesuje aspekt religijny – przyznaje. – Oczywiście wspólne działanie zbliża ludzi. To, że wyszliśmy ze szkoły na scenę teatralną, jest dla nas wyzwaniem.

Michałowi Korzeniowskiemu przypadła rola Judasza. – Jest bardzo trudna – opowiada. – Ale daje do myślenia. Każdy widzi, że Judasz jest zdrajcą, ale nikt nie wie, jak on to przeżywał.

Dla Mileny Mazurek najtrudniejsza była scena ukrzyżowania. – Kosztowała nas dużo emocji. Na pierwszych próbach krzyki były ciche, obserwowaliśmy siebie nawzajem. Trudno było krzyczeć na krzyż...

Barbara Ornowska gra Nikodema, który broni Jezusa, a Monika Włodarczyk matkę Jezusa. Rolę św. Weroniki ocierającej Jezusowi twarz zagrała Aneta Kowieska. Niewdzięczna rola Piłata przypadła Kamilowi Krajewskiemu. – Może ktoś powie, że mi łatwiej, bo jestem prawnikiem – uśmiecha się. – Rola prokuratora... było z czego czerpać. Z jednej strony Piłat chciał Jezusa uwolnić, a z drugiej strony stanęła polityka i chęć zachowania urzędu. Miał twardy orzech do zgryzienia. 

A rodzice już mają pomysł na trzeci spektakl. – Zawsze to dzieci robią coś dla nas, tym razem my chcieliśmy zrobić coś dla dzieci – podsumowuje Magdalena Krycka.

Bilety na dzisiejszy spektakl na godz. 17 są jeszcze dostępne. Kup bilet 

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.