Nie zgub mnie - o przeciwdziałaniu zaginięciom osób starszych

Siedlce

Aga Król 2022-04-22 12:47:20 liczba odsłon: 4238

Nie zgub mnie - kampania przeciwdziałająca zaginięciom osób starszych

Dziś o godz. 10 w Collegium Mazovia rozpoczęło się szkolenie dotyczący kampanii „Nie zgub mnie”. To akcja przeciwdziałająca zaginięciom osób starszych.

W szkoleniu uczestniczą seniorzy, nauczyciele, pedagodzy, pracownicy socjalni, pracownicy służb mundurowych. Szkolenie odbędzie się

– Wspólnie z Siedleckim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera nadal będziemy prowadzić akcję informacyjną, dotyczącą specyfiki zachowań osób dotkniętych chorobami demencyjnymi. Nasze społeczeństwo się starzeje, a choroby otępienie nie są rzadkością. Ich skutkiem często są zaginięcia seniorów – mówi nadkom. Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy siedleckiej policji.

Wykład o chorobie Alzheimera i chorobie otępiennej wygłosiła dr nauk med. Edyta Długosz. Następnie odbyły się prelekcje Marii Leszczyńskiej i Renaty Orłowskiej z Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, a także Małgorzaty Mazurek z Fundacji Rozwoju i Edukacji „ Skrzydła”. 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.