Wójt gminy Zbuczyn z absolutorium

Siedlce

Justyna Janusz 2022-06-30 06:33:07 liczba odsłon: 3259
Hubert Pasiak

Hubert Pasiak

Wójt gminy Zbuczyn Hubert Pasiak otrzymał jednogłośnie wotum zaufania i absolutorium za rok 2021.

Rok 2021 był dla zbuczyńskiego samorządu wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim był to okres, w którym ta gmina miała aż trzech gospodarzy. Funkcję Wójta Gminy Zbuczyn pełnili:do dnia 22 czerwca 2021 r. Tomasz Hapunowicz oraz od dnia 24 września 2021 r. Hubert Pasiak. W okresie od 12 lipca 2021 r. do 23 września 2021 r. osobą wyznaczoną przez premiera do zarządzania gminą był Dariusz Cegiełkowski.

Budżet za 2021 rok zamknął się nadwyżką budżetową w kwocie 6.226.695,86 (przy planowanym na początku roku deficycie w kwocie 7.521.157,53 zł.!) Dochody wyniosły 66.554.069,69 zł., zaś wydatki 60.327.373, 83 zł. Dochody budżetu wzrosły prawie o 10 % w stosunku do roku 2020, zaś wydatki wzrosły ok. 3,2 %. Wysokość pozyskanych dotacji stanowiących środki pozabudżetowe wyniosły rekordowe 18.751.690,40.

- Inwestycyjnie rok 2022 może wyglądać jeszcze lepiej, niż ten, za który otrzymałem absolutorium - mówi Hubert Pasiak. - Przez 9 miesięcy mojej pracy do  gminy trafiło ponad 22 mln zł. dotacji. To oznacza, że każdego miesiąca, odkąd zostałem wójtem trafia do gminy ok 2,5 mln zł. Mimo, iż zostałem postawiony w sytuacji, że w 2021 r. musiałem skoncentrować się na realizacji zadań, zaplanowanych przez poprzednika, staram się przede wszystkim patrzeć w przyszłość. Już dziś rozpoczynamy projekty, które trwać będą lata, a służyć mieszkańcom na dziesięciolecia. Nowa stacja uzdatniania wody dla północnej części gminy oraz nowa oczyszczalnia dla miejscowości z zachodniej części gminy to tylko przykłady dużych inwestycji, które są przed nami. Wiele osób mówi mi, że mam mnóstwo szczęścia. Być może. Ale oprócz szczęścia, potrzebna jest jeszcze praca, zgrany i merytoryczny zespół oraz wsparcie tych, którzy dzielą dotacjami. Dzisiejsza sesja i podsumowanie 2021 r. pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

 

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.