Wójt Brodowski o budowie autostrady: Niech robią, ale dróg nie niszczą

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2022-07-11 15:11:04 liczba odsłon: 8072
Budowa autostrady A2

Budowa autostrady A2

Wójt gminy Siedlce podkreśla, że bardzo się cieszy z budowy autostrady A-2, która przetnie także gminę Siedlce i w przyszłości wpłynie na jej rozwój. Zaznacza jednak, że będzie konsekwentny i nieustępliwy w kwestii ochrony dróg gminnych, które leżą w obrębie wielkiej inwestycji.

Zapewnia, że nie pozwoli na ich dewastację.

- Ta autostrada to nasze okno na świat, które przyspieszy rozwój gminy Siedlce - mówi Henryk Brodowski. - Niedawno był u mnie kierownik budowy naszego odcinka autostrady i twierdził, że może uda się go zbudować już do grudnia przyszłego roku. Ja zawsze mówię: - Daj Bóg, niech robi! Ja mu w tym przeszkadzał nie będę. Niektóre drogi gminne zostaną pewnie trochę zniszczone, bo nie da się tego uniknąć. Jestem jednak przekonany, że dogadamy się z dyrektorem budowy w sprawie remontów czy odszkodowań.

Wójt zaznacza, że są drogi, których na pewno nie pozwoli zniszczyć i nie dopuści, by kierowano przez nie ruch ciężkich samochodów. - Mówię tu główne o drogach w rejonie Żelkowa Kolonii. Nie pozwolimy na ich „rozjeżdżanie” przez samochody ciężarowe – mówi Henryk Brodowski. - Wykonanie nowych objazdów będzie zapewne tańsze, niż późniejsze remonty zdewastowanych dróg. A jak konieczne będą chcieli jeździć ciężarówkami jakimś odcinkiem drogi gminnej, to się zgodzę, ale pod warunkiem, że wykonawca autostrady wpłaci z góry na konto gminy, no powiedzmy, minimum pół miliona złotych. To by była kaucja na poczet ewentualnych zniszczeń.

Komentarze (16)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.