Burdy kibiców i wygrana Pogoni Siedlce nad Polonią Warszawa

Paweł Świerczewski 2022-07-23 16:32:58 liczba odsłon: 66996

Zakończył się mecz II ligi piłkarskiej MKP Pogoń Siedlce - Polonia Warszawa.

Pogoń: 12. Maciej Kikolski- 2. Tomasz Lewandowski, 6. Mateusz Piotrowski, 7. Damian Szuprytowski, 9. Damian Nowak, 19. Macqiej Wichtowski, 23. Nikodem Fedosewicz, 24. Przemysław misiak, 29. Marcinho, 31. Ernest Dzięcioł, 56. Cezary Demianiuk.

Rezerwowi: Jakub Kowynia (br), Szymon Mucha, Kamil Wlodyka, Cezary bujalski, Michał Rutkowski, Maciej Kołoczek, Bartosz Wicenciak.

Polonia Warszawa: 1. Michał Brudnicki- Eryk Mikołajewski, Szymon Jarosz, Marcin Kluska, Krystian Pieczara, Krzysztof Koton, Piotr Marciniec, Łukasz Piątek, Wojciech Fadecki, Adam Pazio, Maciej Kowalski-Haberek.

Rezerwowi: Jakub Lemanowicz (br) - Michał Fidziukiewicz, Marcin Pieńkowski, Junior Radziński, Bartosz Biedrzycki, Filip Arak, Jakub Wawszczyk, Michał Bajdur, Mateusz Michalski.

Mecz z Polonią jest pierwszym dla Pogoni domowym spotkaniem nowego sezonu. Tydzień temu podopieczni trenera Damiana Guzka ulegi na wyjeździe Zagłębiu II Lubin 0:1. Czarne koszule spotkaniem z siedlczanami dopiero zainaugurują sezon.

Przebieg meczu:

Sędzia Konrad Aluszczyk rozpoczął spotkanie.

Od początku bardzo aktywna jest licznie zgromadzona na siedleckim stadionie publiczność. Miejmy nadzieję, że swoim dopingiem poniesie do walki reprezentantów Pogoni.

7 minuta - rzut rożny dla Polonii. Kikolski pewnie wyłapał dośrodkowaną w pole karne piłkę.

9 minuta - kolejny rożny dla Polonii, tym razem z drugiej strony boiska. Rozegrany został bez większego zagrożenia dla bramki pogonistów.

14 minuta - pierwsze minuty meczu należą do drużyny gości. Warszawianie są bardziej aktywni i atakują Pogoń wysoko na jej połowie.

18 minuta - żółta kartka dla Szuprytowskiego.

21 minuta - Szuprytowski faulowany przed polem karnym gości. Rzut wolny z dobrej odległości wykonywał Wichtowski, ale jego strzał wyrażnie minął słupek bramki strzeżonej przez Brudnickiego.

24 minuta - rzut rożny dla Pogoni. Dośrodkowuje Marcinho, ale piłka trafiła pod nogi graczy stołecznego klubu.

Lepszy fragment gry Pogoni. To ona jest w tej chwili stroną dominującą.

Pod stadionem pojawiła się grupa kibiców z Warszawy. Została "serdecznie" przywitana przez miejscowych sympatyków. Speaker apleuje o kulturalny doping.

30 minuta - przerwa na uzupełnienie płynów.

34 minuta - bramka dla Pogoni - strzelcem Damian Nowak.

Pogoń Siedlce - Polonia Warszawa 1:0.

36 minuta - Polonia próbowała szybko wyrównać, ale groźny sztrał Fadeckiego został zablokowany przez obrońców.

Doszło do bójki kiboli z Siedlec i Warszawy. Mecz został przerwany. Policja nie panuje nad sytuacją. Kibice tłuką się na terenie przyległym do stadionu.

Do akcji wkroczyli mundurowi. Bójka została przerwana. Ale nie wiadomo, czy dojdzie do wznowienia spotkania.

Jest coraz większe ryzyko, że spotkanie nie zostanie wznowione. Przyjezdni, pomimo apelów ze strony speakera, nie chcą zająć miejsca na trybunie gości.

Kibice Polonii dali się w końcu przekonać. Piłkarze wybiegli na murawę. Wszyscy czekają na decyzję.

Jest zgoda sędziego. Piłkarze wrócili do gry.

45 minuta - Damian Nowak podwyższa wynik. 2:0 dla Pogoni!

Koniec pierwszej połowy MKP Pogoń Siedlce - Polonia Warszawa 2:0.

Rozpoczęła się druga połowa. Nie ma zmian w skladach.

50 minuta - z bliskiej odległości chybił Kluska. Było groźnie.

52 minuta - żółta kartka dla Adama Pazio.

54 minuta - kolejna kara dla polonisty. Tym razem żółta kartkę otrzymał Łukasz Piątek.

57 minuta - kontaktowa bramka dla Polonii. Strzelcem Krystian Pieczara.

MKP Pogoń Siedlce - Polonia Warszawa 1:2.

Zmiany w Polonii - na boisku pojawili się Fidziukiewicz, Bajdur i Michalski.

59 minuta - żółta kartka dla Fadeckiego.

69 minuta - Polonia przejeła inicjatywę i dąży do wyrównania, ale nie stworzyła sobie klarownych sytuacji.

70 minuta - za Marcinho wszedł Bujalski.

71 minuta - indywidualna akcja Demianiuka zakończona bardzo niecelnym strzałem.

75 minuta - Zmiany w obu drużynach - za Szuprytowskiego wszedł Wlodyka, a za Fadeckiego Wawszczyk.

80 minuta - żółta kartka dla Kowalskiego-Haberka. Rzut wolny, po którym strzał głową oddał Demianiuk, ale niecelnie.

84 minuta - Pieńkowski wszedł za Pazię.

86 minuta - z boiska schodzi bohater meczu Damian Nowak. Zastąpił go Koloczek.

88 minuta - żółta kartka dla Kikolskiego za opóźnianie gry.

89 minuta - bardzo dobrą okazję miał Bujalski, ale ją zmarnował.

90 minuta - cztery minuty doliczone.

Koniec meczu. Pogoń Siedlce pokonała Polonię Warszawa 2:1.