Podwyżka, ale nie o 100%. Chirurdzy z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach podpisali umowy

Siedlce

Justyna Janusz 2022-08-03 15:27:22 liczba odsłon: 4934
Operacja fot. Aga Król

Operacja fot. Aga Król

Chirurdzy, którzy do tej pory świadczyli usługi w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, podpisali umowy na kolejny czas pracy. Przez kilka tygodni trwały negocjacje pomiędzy nimi a zarządem szpitala. Odczuli to również pacjenci, bo przez pewien czas ograniczono liczbę zabiegów i operacji.

– Skierowano mnie na zabieg – mówi jeden z pacjentów. – W szpitalu powiedziano mi, że z powodu braku chirurgów nie wiadomo kiedy zostanie przeprowadzony. Zaproponowano, że mogą mnie przyjąć, ale nie gwarantują, kiedy zabieg zostanie wykonany. Inną opcją było codzienne przychodzenie i pytanie, czy dzisiaj go zrobią. I przychodziłem. Czekałem kilka godzin, ale okazywało się, że jednak nie dzisiaj. Po kilku dniach się udało.

Te problemy były spowodowane tym, że do pierwszego konkursu na obsługę chirurgiczną szpitala nie stanął nikt. Chirurdzy pracujący w placówce chcieli bowiem wyższych stawek.

– Mowa była o stuprocentowej podwyżce – mówi członek zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, Mariusz Mioduski. – Nie mogliśmy się zgodzić na takie stawki, bo szpitala na to nie stać. W drodze negocjacji ustalono więc, że podwyżka będzie, ale w wysokości 20-30%.

– Takie podwyżki dostali wszyscy, którzy stawali do konkursów – dodaje Mariusz Mioduski.

W tej chwili zabiegi w szpitalu odbywają się już zgodnie z planem. (jj)

Komentarze (20)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.