Referendum w sprawie stadionu?

Siedlce

Mariola Zaczyńska 0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 4038

- Jestem pod wrażeniem tego, co stało się właśnie w Lublinie. Tam padła galeria handlowa. Najemcy zalegają z opłatą za dzierżawę, bo obroty nie wystarczały na czynsz – mówi Ligia Marciniuk, dyrektor Zrzeszenia handlu i Usług w Siedlcach. – To samo będzie u nas.

Grupa inicjatywna opracowuje pytanie, jakie powinno znaleźć się
w referendum.
- Na pewno będzie dotyczyło tego, czego sobie życzą mieszkańcy. Czy ma tu być centrum handlowe, czy teren ma być inaczej wykorzystany, na przykład pod rekreację.
Zgodnie z ustawą o samorządzie, referendum można przeprowadzić na wniosek obywateli, jeśli pod wnioskiem podpisze się minimum 10 procent mieszkańców uprawnionych do głosowania. Podpisy już są zbierane. Niezależnie od zrzeszenia, o podpisy starają się także mieszkańcy uliczek, przylegających do stadionu.
- Zanim ktoś podejmie decyzję
o budowie centrum handlowego w tym miejscu, niech pomyśli o nas. Już teraz trudno jest nam wyjechać z własnych domów – zaznacza Grzegorz Kondracki. – Sportowa i Katedralna są wąskimi uliczkami, z ograniczonymi możliwościami poszerzenia. Ja nie mam pewności, czy po uruchomieniu tu galerii handlowej wyjadę i wrócę do domu.

Zostało Ci do przeczytania 52% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 38/2009:

Komentarze (27)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.