Sylwia Łopacka z Siedlec urodziła się bez części ręki. Caritas zorganizował zbiórkę na zakup protezy

Siedlce

Paweł Świerczewski 2022-12-13 14:27:16 liczba odsłon: 6315

Zdjęcia: Z archiwum Sylwii Łopackiej

Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup specjalistycznej protezy dla 31-letniej Sylwii Łopackiej - siedlczanki, która urodziła się bez części ręki.

 - Od tamtej pory każdego dnia wkładała wiele wysiłku, okupionego cierpieniem, by żyć jak inni. Obecnie pracuje, ma męża, prowadzi (dostosowany do niepełnosprawności) samochód, potrafi nawet zawiązać sznurowadła, obrać cytrynę czy zrobić sobie kucyk. Brak kończyny powoduje jednak stały ból, ponieważ jej kręgosłup i prawa ręka od lat są nadwyrężone - przedstawia sytuację życiową kobiety Caritas.

Siedlczanka wyćwiczyła mięśnie potrzebne do przesyłania impulsów, sterujących protezą.

- Można powiedzieć, że wytworzyłam je od zera, gdzie osoby po amputacji kończyn zwykle mają zachowaną pamięć mięśniową - ja tego nie miałam. Kiedy oswoiłam się z myślą, że coraz gorzej funkcjonuję, a moje ciało częściej się męczy i wymaga rehabilitacji, zwolnień lekarskich i wyłączenia z życia zarówno zawodowego, jak i rodzinnego, uznałam, że muszę spróbować – tłumaczy Sylwia Łopacka.

Do zakupu urządzenia potrzebnych jest aż 220 tys. złotych.

- Kobieta bardzo chciałaby - tak, jak inni - mieć swoje dwie dłonie, ale wie, że to nigdy nie nastąpi. Proteza, na którą zbiera pieniądze, jest jednak na tyle zaawansowanym technologicznie narzędziem, że znacząco podniesie komfort jej życia. Dzięki niej poprawi się znacznie sprawność fizyczna mieszkanki Siedlec - informuje Caritas i  apeluje o finansowe wsparcie w uzbieraniu potrzebnej kwoty.

Darowizny można wpłacać na numer konta 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „021022 Łopacka Sylwia". Istnieje także możliwość przekazania niepełnosprawnej kobiecie 1,5% podatku. Wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym numer KRS: 0000 22 31 11 oraz w miejscu przeznaczonym na cel szczegółowy, dodać dopisek „021022 Łopacka Sylwia". Potrzebującą można wesprzeć również poprzez darowiznę elektroniczną, wchodząc na stronę: http://bit.ly/3gHVxUd.

W dniach 16-18 grudnia w godz. 10:00-21:00 w Galerii Siedlce prowadzona będzie akcja  zbiórki piniędzy do puszek pod hasłem: „Co dwie ręce to nie jedna... czyli proteza dla Sylwii".

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.