Choinka za życie. Oddaj krew, otrzymasz choinkę

Siedlce

Aga Król 2022-12-14 08:40:21 liczba odsłon: 5640

Choinka za życie. Oddaj krew, otrzymasz choinkę fot. Aga Król

Choć krwiodawcy, którzy dzisiaj przyszli podzielić się darem życia zgodnie podkreślają, że nie przyszli tu dla choinki, ale uważają, że to bardzo miły gest.

14 grudnia Centrum Krwiodawstwa zaprasza do oddawania krwi w Terenowym Oddziale RCKIK w Siedlcach - będzie można otrzymać piękne drzewko świąteczne od Nadleśnictwa Siedlce.

- Przygotowaliśmy wstępnie 50 choinek z własnych plantacji, jest to świerk pospolity. Czekamy na krwiodawców do godziny 13, ale jeśli ktoś przyjdzie później też otrzyma drzewko – powiedział Jerzy Osiak, nadleśniczy Nadleśnictwa Siedlce.

Choć krwiodawcy, którzy dzisiaj przyszli podzielić się darem życia zgodnie podkreślają, że nie przyszli tu dla choinki, ale uważają, że to bardzo miły gest. Oni oddają krew systematycznie. Ale można również oddać krew jednorazowo.

- Przyszedłem z myślą, że ratuję życie innych ludzi. Najważniejsze jest, by im pomóc. Przychodząc dzisiaj nawet nie wiedziałem o akcji, wiec to dla mnie miła niespodzianka. Sam oddaję krew ale zachęcam również innych do dzielenia się darem życia. Krwi jest mało. Przyszedłem piechotą, ale może uda mi się zanieść tę piękną choinkę do domu.

- Od 12 lat oddaję krew. To miła akcja, ale ja robię to dla ludzi. Chcę pomagać. Robię to tylko z potrzeby serca. Choinkę zostawiam dla innych… ja już mam.

- 21 lat oddaję krew, i tak miałem dzisiaj przyjść, honorowi krwiodawcy przychodzą regularnie bez żadnych akci.

Szczegółowe informacje i mapa, gdzie można oddać krew w ramach akcji, dostępne są na stronie internetowej dedykowanej akcji www.choinkadlazycia.pl

Każdy, kto odwiedzi oddział krwiodawstwa przy ul. Formińskiego w Siedlcach w godz. 7-13, za otrzymany dar krwi otrzyma od nas żywe drzewko - świerk pospolity.

 

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.