Na czekoladę starczy - czyli kolejne kopertowe spotkanie w WLKS Nowe Iganie (galeria zdjęć)

Siedlce

Paweł Świerczewski 2022-12-16 19:55:07 liczba odsłon: 10198

Sportowcy WLKS Nowe Iganie nagrodzeni za ostatnie sukcesy fot. Siriss

- Potraktujcie to jako spóźnione Mikołajki, albo prezent pod choinkę. Na czekoladę na pewno starczy - mówił Adam Gabiński, wiceprezes WLKS Nowe Iganie podczas uroczystości nagrodzenia sportowców za ich niedawne osiągnięcia.

Zawodnicy WLKS doskonale wiedzą, że jeśli zdobędą miejsce na podium podczas imprezy wysokiej rangi, mogą nie tylko liczyć na pamiątkowy krążek i satysfakcję z sukcesu, ale również na gratyfikację pieniężną od ich klubu. Stanowi to dla młodych sportowców dodatkową motywację do starań i pokazuje im, że trud, który włożyli w osiągnięcie celu, został zauważony i odpowiednio nagrodzony.

„Spotkania kopertowe" stały się już jedną z najważniejszych tradycji klubu. Panuje podczas nich świetna atmosfera, bo kto nie lubi czuć się docenionym? Po raz ostatni w 2022 roku zawodnicy i działacze spotkali się w takich okolicznościach dzisiaj, 16 grudnia.

- Cieszy mnie, że znów się widzimy. Oznacza to, że Wasz ciężki trening zaowocował kolejnym sukcesem na chlubę WLKS. Byłem ostatnio na ogólnopolskim podsumowaniu LZS. Okazało się, że nasz klub został sklasyfikowany na drugim miejscu w kraju i pierwszym na Mazowszu. W poszczególnych sekcjach też zajęliśmy bardzo wysokie miejsca. To w głównej mierze Wasza zasługa, za co jestem ogromnie wdzięczny - przemawiał do zawodników prezes Marek Murmyło. - Korzystając z okazji, chciałbym życzyć Wam wesołych, pogodnych świąt. Wykorzystajcie ten czas na odpoczynek i pobyt z najbliższymi. Tylko nie przesadzajcie przy stole, żeby się później nie okazało, że wrócicie w wyższych kategoriach wagowych.

- Przede wszystkim oby zdrowie Wam dopisywało i omijały kontuzje. Jak z tym będzie wszystko w porządku, to o resztę jestem spokojny - dodał Adam Gabiński.

Przy okazji poinformował, że WLKS w rankingu klubów, w zakresie sportu młodzieżowego, opracowywanym corocznie przez Instytut Sportu w Warszawie, został sklasyfikowany na 16. miejscu w Polsce.

- To drugi najwyższy wynik w naszej historii. Przed nami uplasowały się jedynie AZS-y, czyli uczelnie sportowe. Inne kluby takie jak nasz, gdzieś są daleko w tyle. To wielki powód do dumy. Tym bardziej, że reprezentanci WLKS zdobyli w tym roku rekordowych 58 medali. Dla Was, i Waszych koleżanek i kolegów, których dzisiaj z nami nie ma, a też się przyczynili do tego wyniku, składam szczere podziękowania i gratulacje - mówił wiceprezes.

Podczas spotkania przygotowano nagrody dla medalistek Mistrzostw Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów w Nowym Tomyślu: srebrnej Martyny Dołęgi i brązowych - Olgi Komorowskiej oraz Weroniki Nowak. Koperta czekała też na trzecią zawodniczkę Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych U20 w Oleśnie - Wiktorię Wróbel. Docenić postanowiono również: Zofię Żydak - brązową medalistkę Mistrzostw Polski Młodzików U15 w Sokołowie Podlaskim, Blankę Szczepańską i Bartosza Krawczyńskiego, którzy zajęli trzecie miejsca w zapaśniczych Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików U15 w Kielcach oraz Helenę Stelmaszczyk, Wojciecha Bareję i Daniela Oksiuka - za pozycje na podium podczas Mistrzostw Polski U14 w zapasach, zorganizowanych w Koszalinie.

Nie wszyscy zawodnicy i zawodniczki mogli odebrać nagrody osobiście. Większość przebywa na obozach sportowych. W ich imieniu wyróżnienia przyjęli rodzice bądź trenerzy.

- Mam nadzieję, że w 2023 roku będziemy się spotykać równie często, albo jeszcze częściej. Nic mnie bardziej nie ucieszy - zakończył uroczystość prezes Murmyło.

 

 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.