Siedlczanie dostali rachunki za wodę z SSM. Niektórzy muszą dopłacić nawet 1,6 tys. zł!

Siedlce

Justyna Janusz 2023-01-06 12:33:48 liczba odsłon: 13618
Droga ta woda

Droga ta woda

Lokatorzy mieszkań Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej dostali stawki nowych czynszów i rozliczenia za poprzedni kwartał. Niektórzy załamali ręce – mają niedopłatę za wodę na poziomie nawet 1,2 tys. – 1,6 tys. zł.

- To jest niemożliwe! – mówi jednak z lokatorek. – Do tej pory miałam niedopłatę na poziomie 150 złotych, a teraz mam ponad 600 złotych. I nie chodzi o podwyżkę stawek za ogrzewania wody, tylko o to, że miałam jej zużyć 2 razy więcej niż do tej pory! Tymczasem w ostatnim kwartale często wyjeżdżaliśmy i nie było nas w domu. Na pewno tyle nie zużyliśmy.

W podobnej sytuacji znalazło się co najmniej kilkadziesiąt osób.

- Moje mieszkanie stoi puste od 2 lat, do tej pory zużycia prawie nie było, a teraz się okazuje, ze w ostatnim kwartale wylałam prawie 20 m3 wody – dodaje inna siedlczanka.

Wiceprezes Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Monika Michalak mówi, że wyższe rachunki związane są z podwyżką cen ciepła wprowadzoną przez PEC. W niektórych blokach (np. na ulicy Wyszyńskiego) za m3 ciepłej wody trzeba zapłacić nawet 70 zł (!), w innych – ponad 20 zł.

- Każdego, kto ma wątpliwości co do rachunku zapraszamy do Spółdzielni – mówi wiceprezes. – Na miejscu będziemy wszystko wyjaśniać. Jeśli stan na liczniku zgadza się ze stanem wody na rachunku, to konieczne może się okazać wykonanie ekspertyzy wodomierza.

Do sprawy wrócimy.

 

Komentarze (81)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.