Biegnąc z Ogińską, powitali wiosnę! (galeria zdjęć, wyniki)

Siedlce

Paweł Świerczewski 2023-03-18 14:10:26 liczba odsłon: 66180

Bieg Ogińskiej 2023 fot. Siriss

Stało się już tradycją, że w Siedlcach wiosna jest witana Biegiem Ogińskiej.

Dzisiaj (18 marca) odbyła się czwarta edycja imprezy organizowanej przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce. Areną zmagań były Błonia Papieskie. Przeprowadzono rywalizację biegową na 10 km i w Nordic Walking na dystansie o połowę krótszym. Wszystko zwieńczyły biegi dziecięce. 

Najszybszym biegaczem okazał się Adam Wasilewski z Brzozowicy, który linię mety przekroczył w czasie 35,01 min.

Jaki miał plan na bieg?

- Żeby wygrać! - odpowiedział z uśmiechem. - Rok temu byłem drugi, teraz zwyciężyłem, więc są powody do zadowolenia. A łatwo nie było, wiatr i grząska nawierzchnia nie ułatwiały sprawy. Bawiłem się jednak świetnie!

Drugie miejsce zajął Jacek Chróściel z Międzyrzeca Podlaskiego, a trzecie Kamil Lubowiecki z Piaseczna.

Wśród kobiet najlepszy czas osiągnęła Mariola Kłopotowska-Sawa z Siemiatycz (43,39 min).

- Pogodę mieliśmy piękną! Wiatr trochę doskwierał, ale słoneczko wszystko wynagrodziło. Trasa bardzo mi się podobała, nie była może najbardziej wymagająca, ale urokliwa. Startowałam tutaj pierwszy raz i nie mogę być niezadowolona z takiego debiutu! - opowiadała tuż po przekroczeniu linii mety triumfatorka. 

Wyprzedziła Ewę Chróst z Mińska Mazowieckiego i łukowiankę Sylwię Szymowską. Ogromne słowa uznania należą się też Alinie Szysz z Grupy Biegaczy Skórzec Biega, która całą trasę pokonała w stroju księżnej Ogińskiej. Była niesamowita!

Wśród kijkarzy najlepszy czas należał do Pawła Jagieły z Białej Podlaskiej (31,36 min). Drugi był sokołowianin Waldemar Danielski, a trzeci Andrzej Wysocki ze Skórca. Najszybszą kobietą okazała się Jolanta Zapałowska (Slow Jogging Siedlce, czas 33,48), która w Biegu Ogińskiej triumfowała już po raz czwarty! Druga pozycja należała do łukowianki Moniki Madej, a na najniższym stopniu podium stanęła Ewa Sobiczewska z NoWi Siedlce.

Impreza miała też wymiar charytatywny. W trakcie zbierano środki na wsparcie leczenia chorych dzieci - Hani i Alusia. Organizację wydarzenia wsparł Urząd Miasta Siedlce. Trzeba przyznać, że Bieg Ogińskiej zyskuje coraz bardziej uznaną markę i stanowi świetną inaugurację sezonu biegowego. 

 

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.