Malarstwo rodzajem modlitwy

Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Jeruzal

Tomasz Markiewicz 2023-04-18 18:45:51 liczba odsłon: 716
prace malarskie proboszcza

prace malarskie proboszcza

Do 30 kwietnia w budynku remizy strażackiej można oglądać wystawę ks. Wojciecha Olędzkiego, proboszcza parafii Św. Wojciecha w Jeruzalu.

Do 30 kwietnia w budynku remizy strażackiej w Jeruzalu można oglądać wystawę ks. Wojciecha Olędzkiego, proboszcza parafii Św. Wojciecha w Jeruzalu.

Na wystawę składają się 44 obrazy wykonane techniką olejną. Znajdziemy tutaj przykłady sztuki sakralnej, jak również świadectwa piękna przyrody.

Autor od lat interesuje się malarstwem. Inspiracją dla niego jest przyroda i klimat w malarstwie przełomu XIX i XX wieku. - Dla mnie malarstwo to przedstawienie Boga ludziom. Zbyt rzadko bowiem dostrzegamy jego obecność w otaczającym nas świecie, szczególnie w przyrodzie. Malowanie pomaga mi w kontemplowaniu Boga i zbliża mnie do niego. Jest rodzajem modlitwy – mówi proboszcz.

Obrazy można oglądać w niedziele 23.04 i 30.04 po mszach Św. W budynku remizy strażackiej w Jeruzalu przy ul. Rynek 14.

 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.