Uczcili pamięć po prezesie jego ulubioną dyscypliną. Grand Prix Siedlec im. Zygmunta Wielogórskiego w podnoszeniu ciężarów

Siedlce

Paweł Świerczewski 2023-05-14 18:53:10 liczba odsłon: 9359

Martyna Dołęga fot. Siriss

Niemal rok po śmierci Zygmunta Wielogórskiego odbyła się impreza sportowa, mająca na celu uczcić pamięć po założycielu i prezesie WLKS Siedlce Nowe Iganie.

W zmaganiach Grand Prix Siedlec im. Zygmunta Wielogórskiego w podnoszeniu ciężarów wzięli udział najlepsi sztangiści i sztangistki z  naszego regionu, a także goście z zagranicy. Zanim rozpoczęła się rywalizacja sportowa, poświęcono chwilę, by wspomnieć osobę prezesa.

- Spotykamy się w okolicznościach, w jakich nie mam wątpliwości, że Zygmunt Wielogórski, chciałby być wspominany. Areny sportowe, a w szczególności pomosty, były jego naturalnym środowiskiem.  Upamiętniamy dzisiaj nieodżałowanego człowieka sportu, samorządowca, dobrego kolegę i przyjaciela – mówił sekretarz powiatu siedleckiego Andrzej Rymuza.

Obecnego prezesa WLKS – Marka Murmyłę reprezentował przedstawiciel firmy Eco Harpoon Jacek Kolanko, który odczytał list od następcy Zygmunta Wielogórskiego. Zawarte było w nim zapewnienie, że impreza na stałe zagości w kalendarzu zawodów organizowanych przez klub.

Głos zabrał także dyrektor siedleckiej delegatury Samorządu Województwa Mazowieckiego Dariusz Stopa.

- Pana Zygmunta zapamiętam jako bardzo wartościowego człowieka, dla którego WLKS, sport młodzieżowy były całym życiem. Robił wszystko, żeby zadbać o dobro swojego klubu. Jedyne jak możemy się mu teraz odwdzięczyć, to pamiętać o jego zasługach.

Natomiast wiceprezydent Siedlec Robert Szczepanik pogratulował organizatorom pomysłu na uczczenie zasłużonej dla regionu postaci, a zawodnikom i zawodniczkom podziękował, że swoim startem uświetnili to wydarzenie.

Mianem wielkiego człowieka określił Zygmunta Wielogórskiego wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

- Był oddany całym sercem dla sportu i ludzi. Odszedł od nas za szybko. Znałem jego plany i wiem, że jeszcze dużo dobrego mógł dokonać. Nie ma drugiej tak zasłużonej osoby w naszym regionie.

- Z Zygmuntem znaliśmy się prawie 50 lat. Jesteśmy z jednego rocznika, choć ja urodziłem się pół roku wcześniej, przez co zdarzało mu się żartować, że ze mnie to jest już „starocie”. Śmiało mogłem go nazwać przyjacielem. Wciąż nie mogę odżałować po nim straty – przemawiał przewodniczący powiatowego zrzeszenia LZS Stanisław Kaliński.

Wdowa  po prezesie WLKS – Maria Wielogórska, nie była w stanie powstrzymać wzruszenia.

- Dziękuję za Waszą obecność. Miło mi, że tak wiele osób zechciało tu przyjść dla mojego męża. Oznacza to, że wraz z 25 czerwca 2022 roku nie zostały zamknięte bramy pamięci, tylko ona wciąż trwa, póki są ludzie, którzy byli świadkami jego dzieła.

W celu złożenia na grobie Zygmunta Wielogórskiego okolicznościowej wiązanki pojechała na cmentarz delegacja, zaś sportowcy uczcili pamięć po prezesie, dając z siebie wszystko na pomoście. 

Wyniki Sinclaira

Juniorki do lat 20

  1. Martyna Dołęga WLKS Nowe Iganie    219,62 pkt
  2. Martyna Narewska UOLKA Ostrów Maz. 186,36
  3. Ewelina Obłoza WLKS Nowe Iganie 185,87
  4. Giedre Vilkaityte  Litwa 182,91
  5. Simonyan Hasmik Armenia 182,26

Juniorzy do lat 20

  1. Daniel Skorupka Impuls Warszawa 335,3 pkt
  2. Mateusz Ambroziak UOLKA Ostrów Maz. 335,14
  3. Marek Gugała Mazovia Ciechanów 325,01
  4. Antoni Kadłubowski Impuls Warszawa 324,29
  5. Damian Dmowski WLKS Nowe Iganie 320,78

 

 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.