Ranny pies w Grabianowie. Tym razem pomoc nadeszła błyskawicznie

Siedlce, gmina Siedlce, Grabianów

Zbigniew Juśkiewicz 2023-05-23 09:24:32 liczba odsłon: 2397
Ranny pies w Grabianowie

Ranny pies w Grabianowie

Pani Justyna podkreśla, że nie chodzi tu o jej osobę, ale o to, żeby pochwalić gminę Siedlce, szczególnie „tego pana”, który tak szybko i profesjonalnie zareagował na jej prośbę o pomoc dla cierpiącego zwierzęcia.

Rannego pieska znalazła przy swojej posesji, niemal w centrum podsiedleckiego Grabianowa.

- Kiedy przejeżdżałam samochodem około godziny 7.20, pieska na poboczu drogi jeszcze nie było - mówi pani Justyna. - Wracałam o godzinie 7.40 i wtedy zauważyłam psa chyba potrąconego przez jakiś pojazd. Był w złym stanie. Piszczał z bólu, czołgał się, powłócząc tylnymi łapami. Tak przedostał się z pobocza do przydrożnego rowu.

Mieszkanka Grabianowa wykonała kilka telefonów, do weterynarza współpracującego w miastem Siedlce oraz na policję. Policjanci nie udzielili wprawdzie bezpośredniej pomocy, ale poinstruowali mieszkankę, co powinna zrobić. I zgodnie z tym zadzwoniła do urzędu gminy Siedlce. Nie bardzo wierzyła, że uzyska tu szybką pomoc, bo była godzina 7.50, a więc jeszcze przed czasem urzędowania.

- Pod ogólnym numerem gminy odezwała się pani, której opowiedziałam w skrócie, w jakiej sprawie dzwonię. Ta przełączyła mnie do osoby, która powinna mi pomóc. A jeśli nie odbierze telefonu, bo była godzina 7.50, to poprosiła, żebym do niej oddzwoniła. Telefon odebrał bardzo miły pan. To na prawdę megapozytywna osoba. Bardzo przejął się sytuacją i uspokajał mnie, zapewniając, że zrobi wszystko, aby weterynarz przyjechał jak najszybciej. Podałam mu adres posesji, przy której na pomoc czekało ranne zwierze. Podkreślę jeszcze raz, że była godzina 7.50, więc urząd gminy formalnie jeszcze nie pracował.

Pani Justynie czas bardzo się dłużył. Ranny pies leżał w rowie i skowyczał z bólu. Było widać, że bardzo cierpi.

- Byłam naprawdę zaskoczona, kiedy po 5 minutach oddzwonił do mnie miły pan z gminy i powiedział, że poinformował już weterynarza, który powinien szybko przyjechać, bo sprawa rannego i cierpiącego psa jest w tej chwili priorytetowa. Dosłownie po chwili otrzymałam kolejny telefon, tym razem od weterynarza, który powiedział, że już jedzie.

Weterynarz przyjechał do Grabianowa o godzinie 8.15, czyli 25 minut od czasu pierwszego telefonu do urzędu gminy Siedlce.

- Trafiliśmy na dobrych ludzi, bo weterynarz też okazał się wrażliwym człowiekiem – mówi kobieta. - Dał pieskowi zastrzyk, co wyraźnie ulżyło mu w cierpieniu. Zabrał pieska ze sobą i powiedział mi, że zrobi wszystko, aby go uratować. Dowiedziałam się potem, że piesek jednak nie przeżył, ale byłam zbudowana postawą tych panów, którzy pospieszyli zwierzęciu z pomocą. Ulżyli mu w cierpieniu.

Ustaliliśmy, że tym megapozytywnym pracownikiem urzędu gminy był Tomasz Grochowski z wydziału infrastruktury i ochrony środowiska UG w Siedlcach.

- Mamy podpisaną umowę z weterynarzami i cieszę się, że ta współpraca została tak pozytywnie oceniona - mówi Tomasz Grochowski. - Po prostu zrobiliśmy swoje, a tak naprawdę, to słowa uznania należą się tej pani, która zainteresowała się rannym psem.

Pani Justyna pytała wśród mieszkańców Grabianowa, czy pies nie należał do kogoś z nich, ale nie udało się znaleźć właściciela. Sama nie widziała go wcześniej, co może być sygnałem, że zwierzę zostało przez kogoś przywiezione i porzucone.

- Kochani, nie odwracajmy wzroku, kiedy zdarzy nam się podobna sytuacja – apeluje pani Justyna. - No i szacun dla pracowników gminy i dla weterynarza!



Komentarze (12)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.