W Kobylanach - Spotkanie z lasem

Łosice, Kobylany, gmina Stara Kornica

Barbara Grzesiuk 2023-06-12 14:22:19 liczba odsłon: 4897

.

28 maja w niedzielę, odbyło się ,,Spotkanie z lasem” – impreza integracyjna dla wszystkich mieszkańców Kobylan oraz okolicznych wsi. Wydarzenie, które zostało zorganizowane w świetlicy wiejskiej w Kobylanach przez Koło Gospodyń Wiejskich, Radę Sołecką oraz Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kobylanach okazało się wspaniałym czasem, wypełnionym radosną atmosferą.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich uczestników przez głównych organizatorów wydarzenia i wysłuchaniem piosenek wpasowujących się w tematykę lasu i natury w wykonaniu miejscowego zespołu ,,Sąsiadeczki”. Następnie obejrzeliśmy występy najmłodszych uczniów szkoły, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali wspólny taniec oraz przedstawienie na podstawie książki Marii Konopnickiej ,,Na jagody”. Występy były wesołe, a dobry humor udzielił się całej widowni. Potem, według planu, by nieco poszerzyć naszą wiedzę na główny temat spotkania, przedstawiciel Lasów Państwowych opowiedział nam w szczegółach o swojej pracy leśnika. Niedługo później uczniowie mieli okazję wykorzystać te informacje w konkursie wiedzy o lesie, gdzie można było wygrać tematyczne nagrody, między innymi krzewy do posadzenia w przydomowych ogródkach .Młodsi mieli okazję nabyć przydatne umiejętności w kuchni podczas warsztatów kulinarnych, gdzie upiekli z pomocą pań z KGW pyszne bułeczki i jagodzianki.

Wszyscy mogli śmiało częstować się różnorakimi smakołykami przygotowanymi przez KGW. Główną atrakcją dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, przejazdy i prezentacja wozu strażackiego OSP Huszlew, wata cukrowa i popcorn. Wieczorem zapłonęło ognisko, wokół którego, nie dzięki blasku ognia, a dzięki zebranym uczestnikom panowała ciepła atmosfera.

Pamiątką przypominającą o zorganizowanym wydarzeniu będą na pewno trzy dęby zasadzone tego dnia przez Panią dyrektor SP w Kobylanach, Sołtysa wsi i Przewodniczącą KGW.

Ta niedziela dała okazję starszym porozmawiać, a młodszym - zabawić się wspólnie na świeżym powietrzu. Dla mnie była to wspaniała okazja, by spotkać się z przyjaciółmi z mojej szkoły, gdzie z tych kilku godzin wynieśliśmy sporo zabawnych i miłych wspomnień. Mam nadzieję, że każdy bawił się tak dobrze jak ja!

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.