Na lwowską nutę

Garwolin

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 2516

Dzisiaj, o godzinie 18.00, w CSiK w Garwolinie zostanie wystawiony spektakl "Garwolak we Lwowie", przygotowany przez Teatr „Od Czapy” oraz zespół „YCHTIS” z Katowic ze specjalnym udziałem Wojciecha Habeli – aktora scen krakowskich.

Spektakl jest częścią obchodów, związanych z 91. rocznicą odzyskania niepodległości. Poniżej prezentujemy szczegółowy program.

godz. 10.00 - Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w kościele pw. Przemienienia Pańskiego 

godz. 11.30
- Przemarsz z udziałem pocztów sztandarowych pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, hymn państwowy, wystąpienie Burmistrza Garwolina, złożenie wiązanek 

godz. 12.00
- Piknik rodzinny, przygotowany przez ZHP Hufiec „Orłów” w Garwolinie (skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego) 

godz. 12.00
- Podsumowanie konkursu historycznego „Pamiętny Wrzesień 1939r. – moja wizja kampanii wrześniowej i pierwszych dni okupacji”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych oraz występ laureatów Festiwalu Piosenki Patriotycznej (sala widowiskowa Centrum Sportu i Kultury) 

godz. 12.30
- Wystawa przygotowana przez członków Ludowego Towarzystwa Kulturalno–Naukowego (Centrum Sportu i Kultury) 

godz. 18.00 - „Garwolak we Lwowie” - spektakl muzyczny, przygotowany przez Teatr „Od Czapy” oraz zespół wokalno-muzyczny „YCHTIS” z Katowic ze specjalnym udziałem Wojciecha Habeli – aktora scen krakowskich (sala widowiskowa Centrum Sportu i Kultury) 

Imprezy towarzyszące: 

11.11.2009
- IX Rajd rowerowy „W pogoni za bolszewikami”, zorganizowany przez Turystyczny Klub Kolarski „Starówka” 
11.11.2009 - Turniej Niepodległości - Halowy turniej piłki nożnej zakładów pracy (hala sportowa przy Al. Żwirki i Wigury 16) (an)
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.