W sprawie zalania ogrodów działkowych

Siedlce

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 10292

fot. Internauta

Urząd Miasta Siedlce wydał oświadczenie w sprawie zalania działek przy ul. Granicznej. Oto jego treść:...

Występując w obronie interesu mieszkańców Miasta Siedlce, którym woda zalała ogródki działkowe, zdecydowanie prosimy Pana Starostę Powiatu Siedleckiego, a także władze odpowiedzialne za utrzymanie w należytym stanie urządzeń wodnych o spowodowanie usunięcia uszkodzeń grobli na doprowadzalniku wody do stawów rybnych. Uszkodzenia te są bezpośrednią przyczyną podtopień. Stwierdzono to w czasie wizji lokalnej przedstawicieli działkowców i władz miasta Siedlce w dniu 22 października 2009 r. Podjęto wówczas także decyzję, że wyloty (W1 i W2) wprowadzające wody opadowe do rowu opaskowego nr 34 biegnącego wzdłuż stawów zostaną zamknięte i od tego czasu wody opadowe z tego kanału nie odpływają do rowu opaskowego. Są one gromadzone na terenie Błoni Siedleckich, na gruntach będących własnością Miasta Siedlce. W związku z powyższym oświadczamy, że podtopienie ogrodów nie zostało spowodowane wodami opadowymi odprowadzanymi kanałem deszczowym „Ulga”. Podczas drugiej kontroli poziomu wody na tym obszarze, przeprowadzonej w dniu 26 listopada 2009 r. nie stwierdzono rozlewiska wody. Jednocześnie informujemy, że kanałem deszczowym „Ulga” odprowadzane są wody opadowe powstające w wyniku deszczy nawalnych. Przy deszczach o mniejszym natężeniu odpływają one kanałem w ul. Prusa do podczyszczalni ścieków „Strzała” i kierowane są do rzeki Liwiec. Pragniemy również zwrócić uwagę, że w związku z nasilającymi się opadami deszczu i śniegu nastąpiło znaczne podniesienie poziomu wody w rzekach i kanałach ściekowych, co może spowodować zalewanie terenów przyległych w ich dolinach. Jeden z Czytelników przysłał nam zdjęcia zalanych działek i opatrzył je następującym komentarzem: "Kanał ulgi dla miasta, utrapienie dla działkowców. Mam cichą nadzieje że Pan Prezydent zajmie się tą sprawą i znajdzie jakieś nowe rozwiązanie, żeby nie zalewało działek. Przed powstaniem tego kanału nie było tak, że zalewało działki. Pozdrawiam".
Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.