Samorządowe NIE dla europosła

Łuków

Piotr Giczela 0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 4793
Radny łukowskiej Rady Miasta i przewodniczący miejskich struktur PiS, Dariusz Szustek. Fot. PGL

Radny łukowskiej Rady Miasta i przewodniczący miejskich struktur PiS, Dariusz Szustek. Fot. PGL

Trzeciomajowe uroczystości w Łukowie minęły jak zawsze: msza, zbiórka ze sztandarami pod pamiątkową tablicą, poświęconą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przemówienia i kwiaty. Dariusz Szustek, radny miejski PiS, zamierzał odczytać do zgromadzonych list od posła do Parlamentu Europejskiego, prof. Mirosława Piotrowskiego. Organizatorzy uroczystości, czyli samorząd miejski i powiatowy, nie wyrazili na to zgody.

Powiedzieli NIE, bo jak dowiedział się „TS”, chciano ustrzec się przed politycznym zamieszaniem. Wiele wskazuje jednak, że decyzja władz właśnie zamieszanie wywołała.

– Stała się rzecz niesłychana. Nie spodziewałem się tego w najśmielszych ocenach działań politycznych, podejmowanych przez miejskie i powiatowe władze w Łukowie – powiedział nam D. Szustek i opowiedział jak doszło do tej przykrej sytuacji.

– W środę 28 kwietnia i złożyłem w Starostwie Powiatowym prośbę o umożliwienie odczytania listu eurodeputowanego. Sądziłem, że to formalność, bo w dzisiejszych czasach nikt nikomu, a tym bardziej europarlamentarzyście z naszego regionu, nie będzie bronił prawa do wypowiedzi. W piątek 30 kwietnia przekazano mi informację, że nie będę mógł odczytać listu. Interweniowałem. Starosta składał odpowiedzialność na burmistrza, burmistrz na starostę – zrelacjonował radny.

– Postanowiliśmy nie wyrazić zgody na odczytanie listu, ponieważ gdybyśmy pozwolili na wystąpienie przedstawicielowi PiS-u, trzeba by taką samą zgodę dać też innym ugrupowaniom, a mieliśmy już ustalony porządek uroczystości – odparł starosta łukowski Longin Kajka.

Więcej na ten temat, w tym fragmenty „zakazanego” listu europarlamentarzysty, w papierowym i e-wydaniu „TS”. (pgl)
Komentarze (52)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.