Szwaja poleca Zaczyńską

Mazowsze

Justyna Janusz 0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 5247

Chcecie zobaczyć, jak to robią twardzielki? Nic prostszego! Wystarczy przyjść w czwartek, 17 czerwca do NovegoKina Siedlce. Tam o godzinie 19.00 rozpocznie się wieczór autorski naszej redakcyjnej koleżanki Marioli Zaczyńskiej. Na początku czerwca ukazała się bowiem jej druga książka pod wymownym tytułem „Jak to robią twardzielki...”

Książkę wydało wydawnictwo SOL, którego współwłaścicielem jest Monika Szwaja. Tak, TA Szwaja. Książka Marioli ukazała się w serii „Monika Szwaja poleca”. Czy trzeba pisać coś więcej? Panie, które śledzą nowości na rynku księgarskim, doskonale wiedzą, że Monika Szwaja poleca książki dobrze napisane (i takie, które dobrze się czyta), optymistyczne i dostarczające dobrej, nie byle jakiej rozrywki. – Wysłałam książkę do kilku wydawnictw, a już następnego dnia dostałam odpowiedź od Moniki Szwai, że ona bardzo chętnie ją wyda – mówi Mariola. – Potem odezwały się inne wydawnictwa, ale ja decyzje podejmuję szybko, więc zostałam w SOL.
Jak pisze sama M. Szwaja, generalną zasadą jej wydawnictwa jest „wydawanie książek, które zapewnią czytelnikom inteligentną rozrywkę”. „Jak to robią twardzielki” jest drugą książką Marioli Zaczyńskiej. Pierwsza „Gonić króliczka” wydana dwa lata temu sprzedała się bardzo dobrze. Utrzymana była w podobnym nurcie jak „Twardzielki”, czyli literatury lekkiej i przyjemnej, choć nie zawsze łatwej. Czy pisarka nie boi się zaszufladkowania jako tworzącej babskie czytadła? – Nie – krótko stwierdza M. Zaczyńska. – Sama lubię czytać pogodne książki i cieszę się, że komuś mogę dostarczyć takich emocji poprzez swoje pisanie.
Tych, którzy dowiadują się o tytule książki Marioli, interesują przede wszystkim tytułowe twardzielki. Kim one są? – Wbrew powszechnym wyobrażeniom nie piszę o paniach osiągających wagę 150 kg i wbijających gwoździe gołymi rękami ani też o łupiących orzechy pośladkami – z uśmiechem wyjaśnia autorka. – Myślę, że twardzielka tkwi w każdej z nas. W dodatku Siedlce są miastem pełnym twardzielek. Sami przecież widzimy, ile tu przedsiębiorczych, zaradnych, pięknych i zadbanych kobiet.
W książce jest nie tylko o siedleckich twardzielkach, ale i o samym mieście. Akcja dzieje się bowiem w znanych wszystkim miejscach w Siedlcach, jak również w podsiedleckich miejscowościach. Zabawne epizody mają też znane siedleckie postacie (niektórym autorka nie zmieniła nawet imion!).
Czego jeszcze możemy spodziewać się po tej książce? – Znowu dużej dawki humoru i szybkiego tempa akcji – zapewnia autorka. – Czasami przez to tempo sama dostawałam zadyszki, ale nie mogłam zwolnić, bo to chyba już kwestia mojego charakteru.
Na wieczór autorski Marioli Zaczyńskiej może przyjść każdy. Spotkanie jest otwarte dla Czytelników. Ci, którzy byli na promocji „Gonić króliczka”, wiedzą, czego można się spodziewać… Będzie to prawdziwy wieczór dla twardzielek (i twardzieli). (jj)
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.