Dla pływaków z „Delfinka”

Łuków

Piotr Giczela 2011-06-16 23:31:19 liczba odsłon: 3830

Dwa srebrne medale przywieźli pływacy z łukowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Delfinek” z Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Warszawy w Pływaniu. Jeszcze więcej cennych nagród łukowscy pływacy zdobyli podczas Otwartych Mistrzostw Międzyrzeca Podlaskiego w Pływaniu.

Prestiżowe zawody w Stolicy odbywały się (3-4.06) na znanym basenie „Warszawianki”. Łuków reprezentowała tam ekipa w składzie: Aleksandra Kopeć, Sebastian Szymanek i Mikołaj Jankowski.

Srebro wywalczyła A. Kopeć na dystansie 200 m stylem klasycznym. Drugi srebrny medal zdobył S. Szymanek na dystansie 100 m stylem klasycznym. M. Jankowski startował na dystansie 200 m stylem klasycznym. W wyścigu tym zajął VI miejsce.

Na zawody do Międzyrzeca Podlaskiego (4.06) pojechała dużo liczniejsza grupa (Liliana Kamińska, Weronika Sosnowska, Julita Matejek, Magdalena Jastrzębska, Szymon Osiński, Sebastian Szymanek, Jakub Siejak, Michał Jastrzębski i Kacper Król). Pływacy wywalczyli tam łącznie aż 7 medali. Trzy złote zdobył Sz. Osiński, 2 srebrne i 1 brązowy wywalczyła L. Kamińska, a 1 srebrny - S. Szymanek.

Chwile chwały przeżywali też najmłodsi, 10 - 11-letni pływacy z „Delfinka”, którzy w Kraśniku wzięli udział w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski. O laury walczyło tam czworo pływaków: Aleksandra Kopeć, Wiktoria Kurowska, Paulina Sosnowska oraz Milena Zarzycka. Sukces na dystansie 100 m stylem klasycznym uzyskała A. Kopeć, zajmując I miejsce na zawodach i uzyskując w ogólnopolskiej punktacji miejsce VIII (na 523 sklasyfikowanych pływaków).

Wszyscy startujący we wspomnianych zawodach w Warszawie, w Międzyrzecu Podlaskim i w Kraśniku są podopiecznymi trenerów Anny Krzyszychy i Stanisława Posiadały. (pgl)