Nie będzie wspólnej inwestycji PSS Społem i UM Siedlce

Siedlce

2011-08-09 20:12:28 liczba odsłon: 6526

Fiaskiem zakończyły się trwające od kilku miesięcy negocjacje PSS Społem z Urzędem Miasta Siedlce w sprawie wspólnej inwestycji na Placu Generała Sikorskiego w Siedlcach.

Inwestycja miała obejmować budowę obiektu użyteczności publicznej, w którym znajdowałyby się powierzchnie handlowe pod działalność PSS Społem, duży podziemny parking oraz nowy ratusz miejski. Jak informuje UM Siedlce, prowadzone negocjacje nie przyniosły oczekiwanego efektu, gdyż władze PSS, po przeprowadzonych analizach finansowych stwierdziły, że nie posiadają odpowiednich środków na realizację inwestycji oraz możliwości uzyskania oczekiwanych efektów ekonomicznych. Obie strony podjęły więc decyzję o zakończeniu dalszych rozmów w sprawie wspólnej inwestycji na Placu Sikorskiego.

Prezydent Miasta Siedlce zdecydował się skierować do Rady Miasta Siedlce projekt uchwały w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego i rozważenie możliwości samodzielnego przeprowadzenia inwestycji zabudowy Placu Sikorskiego w części należącej do Miasta Siedlce i Agencji Rozwoju Miasta. (opr. ed za UM Siedlce)
Komentarze (13)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.