Jestem urodzonym optymistą

Siedlce

Mirosław Buczek 2012-03-15 11:57:57 liczba odsłon: 5241
Trener Piotr Szczechowicz (fot. J. Mazurek)

Trener Piotr Szczechowicz (fot. J. Mazurek)

Rozmowa Mirosława Buczka z Piotrem Szczechowiczem – trenerem piłkarzy Pogoni Siedlce.

(...)
- Co będzie w tej rundzie znakiem firmowym Pogoni: szczelna defensywa i zabójcze kontry, czy otwarta gra od pierwszej do ostatniej minuty?

- Nie mamy aż tak jednoznacznych założeń. Przede wszystkim chcę, żebyśmy grali mądrze. Zarówno w ataku, jak i w obronie. Pewnie będą takie mecze, w których przyjdzie nam się bronić i od czasu do czasu kontratakować. Będą też i takie spotkania, w których my zaatakujemy rywali od pierwszego gwizdka. Każdego przeciwnika trzeba szanować, grać mądrze i skutecznie.
- Rozumiem, że zadaniem Pogoni jest utrzymanie w Siedlcach II ligi.
- Tak.
- Wygląda Pan na zadowolonego. Czy zatem możemy z optymizmem czekać na inaugurację rozgrywek?
- Jestem urodzonym optymistą. Jeżeli trener nie będzie wierzył w swój zespół, to nawet świetni piłkarze przestaną wierzyć w swoje możliwości. Ja wiem, jak ciężką pracę wykonali moi podopieczni i jestem przekonany, że wcześniej czy później to zaowocuje. Dużo dobrego słyszałem o kibicach Pogoni. Liczę, że nie będą oni gorsi od fanów Stoke City, którzy wywiesili transparent z napisem: „Jesteśmy dwunastym zawodnikiem i z dumą kibicujemy nawet wtedy, gdy jest źle”.

Cały wywiad z trenerem Pogoni przeczytacie w ostatnim numerze "TS" i e-wydaniu.
Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.