Enklawy

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2012-08-01 11:08:25 liczba odsłon: 6694

Stało się. Pierwsze siedleckie spółdzielcze osiedle zostanie... zamknięte. Dla obcych. Spokoju i prywatności będą bronić trzy bramy: od stron Czackiego, Kilińskiego i 3 Maja.

Prezes Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Roman Okliński potwierdza: – Tak, dzieje się to za wiedzą władz spółdzielni. Chciała tego większość mieszkańców osiedla. Do podobnego „zamknięcia” szykuje się kolejne.

JESZCZE WCZORAJ...
– Jeszcze wczoraj dało się tędy przejść – dziwi się siedlczanin, który zawsze skracał sobie drogę do pracy, przechodząc przez Czackiego. – Pewnego dnia rano wszedłem na osiedle z ulicy 3 Maja, ale wyjść z niego w Czackiego nie mogłem. Musiałem zawrócić i spóźniłem się do pracy. Siedlczanin trafił właśnie na moment montowania bram. Na Czackiego już była, a przy 3 Maja jeszcze nie. (Brama od strony Czackiego co prawda została chwilowo zdjęta, ale niebawem wróci…).

Michał Golik, pełnomocnik zarządu ds. gospodarki zasobami mieszkaniowymi w SSM wyjaśnia, co się stało. – Mieszkańcy tego osiedla zwrócili się z prośbą o zamontowanie bram, uniemożliwiających obcym ludziom wchodzenie lub wjeżdżanie na teren osiedla. Przyznam, że zorganizowali się bardzo sprawnie, przedstawili władzom spółdzielni podpisy ponad 70 procent lokatorów. (...)

Dokończenie tylko w papierowym i e-wydaniu "TS" (nr 32)
Komentarze (25)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.