Łukowski „Delfinek” pływał w Radomiu

Łuków

Piotr Giczela 2012-10-28 14:40:55 liczba odsłon: 3126
Liliana Kamińska i Sebastian Szymanek, medalowi pływacy MKS „Delfinek Łuków”. Fot. Arch. MKS „Delfinek”

W Radomiu na II Mistrzostwach Radomia w Pływaniu doszło do spotkania dwudziestu klubów pływackich z województwa mazowieckiego i dwóch z Lubelszczyzny. Wśród pływaków nie zabrakło zawodników z łukowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Delfinek”.

Klubowe barwy „Delfinka” w Radomiu reprezentowali - Liliana Kamińska i Sebastian Szymanek. Młodym pływakom poszczęściło się, gdyż startując w pięciu wyścigach zdobyli 4 medale - 2 złote i 2 brązowe.

L. Kamińska wywalczyła 2 złote krążki płynąc na dystansach 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Jej klubowy kolega, S. Szymanek startując na 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem klasycznym zajął dwa razy miejsce trzecie. Sebastian startując na radomskich zawodach poprawił swoje rekordy życiowe. L. Kamińska zdobyła także tytuł najlepszej zawodniczki z rocznika 1997.

Łukowskich zawodników przygotowywała trenerka Anna Krzyszycha. (pgl)