Nasz dom w Fokusie

Siedlce

2013-05-22 20:51:17 liczba odsłon: 53101

Na wernisażu wystawy Adama Krasuskiego nie zabrakło bohaterów jego zdjęć, fot. Tomasz Końko.

23 maja o godz. 18.00 w Galerii Fotografii "Fokus" przy ul. Pułaskiego 7 w Siedlcach zostanie otwarta wystawa zdjęć, wykonanych przez Adama Krasuskiego - współpracownika "Tygodnika Siedleckiego" - zatytułowana "Nasz dom". Bohaterami prac są mieszkańcy "Domu nad Stawami". Projekt ten został zrealizowany w ramach stypendium prezydenta Siedlec.

- Na wybranych do wystawy zdjęciach widzimy wnętrza pokoi, a w nich siedzących mieszkańców. Kobiety i mężczyźni patrzą prosto w obiektyw, nawiązując kontakt wzrokowy z fotografem, ale też z nami - widzami. Fotografie osób w ich codziennym otoczeniu czasem mówią o nich więcej, niż one same chcą powiedzieć - napisał w katalogu wystawy Andrzej Ruciński - opiekun Grupy Twórczej Fotogram, do której Adam Krasuski należy od 2001 r.

Wystawę "Nasz dom" można oglądać do 21 czerwca, od poniedziałku do piątku, w godz. 11.00-17.00. Wstęp wolny. (Ana)

Jestem fotografem amatorem. Moje zainteresowanie fotografią i rozwój w tej dziedzinie łączy się i ma swoje źródło w przystąpieniu w 2001 r. do tworzącej się wówczas przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach Grupy Twórczej FOTOGRAM. Ukończyłem również warsztaty fotograficzne organizowane przez Europejską Akademię Fotografii w Warszawie, prowadzoną przez Izabelę Jaroszewską. Na przestrzeni tych lat aktywnie uczestniczyłem w organizowanych na terenie Polski i za granicą (Ukraina, Litwa) plenerach fotograficznych (Podlaski Przełom Bugu - coroczne plenery Grupy FOTOGRAM). Prezentowałem swoje prace na wystawach poplenerowych (około 30 wystaw w Siedlcach, Warszawie, Białej Podlaskiej, w Łucku na Ukrainie).

Przedmiotem moich zainteresowań jest krajobraz, architektura, reportaż, ale przede wszystkim człowiek. Efekty moich poszukiwań twórczych poddawałem ocenie profesjonalnych jurorów, biorąc udział w kilku konkursach fotograficznych. Jedną z pierwszych moich znaczących nagród było pierwsze miejsce, za portret starszej kobiety z nadbużańskiej wsi Matejki, w konkursie fotograficznym „Ludzie stąd”, zorganizowanym w 2006 r. przez Katolickie Radio Podlasie i Studio Fotografii Cyfrowej FOTO-Zarzycki. W dwóch kolejnych edycjach konkursu fotograficznego „Mazowsze Bliskie Sercu”, organizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, zająłem I miejsce i otrzymałem nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego, w kategorii reportaż w 2007 r. i w kategorii architektura w 2008 r. Na VII Międzynarodowym Biennale Fotografii Czarno-Białej im. Edmunda Osterloffa „Postać ludzka w pejzażu” przyznano mi IV nagrodę.

Zdjęcia mojego autorstwa były zamieszczane w wydawnictwach albumowych „Bug rzeka życia - nadbużańskie impresje” oraz „Siedlce znane i nieznane”. Z okazji X rocznicy wizyty Jana Pawła II w Siedlcach wydałem komplet okolicznościowych pocztówek.

Wystawa „Nasz dom” jest moją pierwszą wystawą indywidualną.

Adam Krasuski

Autorem zdjęć z wernisażu jest Tomasz Końko. Dziękujemy za udostępnienie nam tylu fotografii.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.