Wszystko pod kontrolą

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2013-09-20 10:51:33 liczba odsłon: 7851
fot. Pyt

fot. Pyt

Prace przy budowie Galerii S idą pełną parą: budynek rośnie w oczach, wokół placu rozpoczęto już przebudowę dróg. Przyszli klienci ciekawie zerkają za płot i nie kryją zainteresowania, jakie niespodzianki czekają ich po otwarciu tej największej w Siedlcach inwestycji. Nie wszyscy jednak są z postępu prac zadowoleni.

– Protestowaliśmy przeciwko budowie galerii, ale to niewiele dało – mówi mieszkanka ulicy Katedralnej. – Mieszkam na wprost powstającego budynku i mam już dosyć uciążliwości tej budowy.

Dźwigi, koparki, robotnicy

Mieszkanka ul. Katedralnej uważa, że budowa jest prowadzona bez nadzoru.

– Z tej ulicy zrobiono plac budowy. Nic nie pozabezpieczano, droga jest rozjeżdżona, nie ma znaków, że ruch tu jest niebezpieczny. Ciągle warczy ciężki sprzęt, stoją trzy TIR -y, dwie koparki, pracują młoty pneumatyczne, robotnicy się przekrzykują, walają się worki po cemencie i styropian – wylicza.

Mieszkanka skarży się też, że ani straż miejska, ani policja nie reagują na wezwania.

– Straż miejska raz przyjechała, ale po szesnastej, a na policji powiedziano mi, że przyjadą sprawdzić, niestety, nie widziałam żadnego patrolu. Kielich goryczy przepełnił brak wody w kranach. – Pytałam kogoś z budowy, dlaczego nie ma wody, odesłano mnie do PWiK, tam dopiero, po kilku telefonach, powiedziano mi, że podobno były wywieszone informacje o tym, iż wody nie będzie, ale ja takich informacji nie widziałam. (...)

Więcej w papierowym i e-wydaniu "TS" (nr 38)

Zostało Ci do przeczytania 73% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 38/2013:

Komentarze (23)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.