Kiosk mały, a galeria wielka

Siedlce

Tomasz Markiewicz 2014-02-26 09:01:47 liczba odsłon: 14273
Ten kiosk niebawem zniknie. Fot. J. Mazurek

Ten kiosk niebawem zniknie. Fot. J. Mazurek

Z końcem lutego zniknie popularny kiosk na ul. Piłsudskiego. Kioskarka Marianna Szostek wita mnie w okienku ciepłym uśmiechem. Jeszcze nie wie, kim jestem, ale za chwilę się dowie i zaprosi do środka. – Mogę panu powiedzieć, ilu już miałam klientów... – mówi i wyświetla komputerową statystykę. – 83, a jest dopiero 10.

Największy ruch jest po południu, kiedy ludzie wracają z pracy. Dziennie w kiosku robi zakupy 200-300 osób. Nawet w ferie, gdy dużo młodzieży wyjeżdża z miasta, utarg jest przyzwoity.

JAK NA MARSZAŁKOWSKIEJ

Kiosk naprzeciwko wejścia do siedleckiego więzienia kolidował ze zmianą zagospodarowania przestrzennego w sąsiedztwie nowej galerii handlowej. Urząd Miasta wypowiedział firmie Ruch SA umowę dzierżawy terenu, na którym znajdował się obiekt. W obronie kiosku stanęli oburzeni klienci.

– Jak można pozbawiać ludzi czegoś, co jest potrzebne i dobrze funkcjonuje? W kiosku zaopatrują się osoby korzystające z komunikacji miejskiej, bo to jedyne miejsce w pobliżu, gdzie można kupić bilety – mówią klienci. – W drodze powrotnej z pracy kupuje tam pół Warszawskiej i Daszyńskiego. Dobra lokalizacja i ruch jak w stolicy na Marszałkowskiej – dodają inni. [...]

Więcej w papierowym i e-wydaniu „TS” nr 8.

TOMASZ MARKIEWICZ

Zostało Ci do przeczytania 69% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 8/2014:

Komentarze (64)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.