Z Pucharu Polski ze skuterem i ośmioma medalami

Łuków

Mirosław Buczek 2014-05-06 10:44:48 liczba odsłon: 1718

Dużym sukcesem zakończył się start zawodników PTS ŁUKPLAST Łuków w Pucharze Polski- Polish Open Kickboxing Cup, który odbył się w Krynicy-Zdrój w dniach 2-4.05.2014 roku.

Turniej miał międzynarodową obsadę, gdyż oprócz krajowych kickbokserów w zawodach wystartowali Słowacy, Węgrzy i reprezentanci Chorwacji.

W tej konfrontacji podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego spisali się bardzo dobrze zdobywając 8 medali. W pointfighting na szczególne słowa uznania zasłużyli kadeci Marta Pawlikowska( 32 kg) i Kacper Czerwonogrodzki ( 42 kg) , którzy nieznacznie przegrali swoje półfinałowe pojedynki z węgierskimi rówieśnikami) - Hegendus Hanga i Czar Tibor( Węgrzy uważani są za największych na świecie specjalistów w formule pointfihgting). Ponadto w kadetach srebrny medal w kategorii do 52 kg zdobyła Martyna Czerepińska, a brązowy w kategorii do 42 kg Karolina Matejek. W kategorii dzieci bardzo dobrze zadebiutowali Wiktoria Skrobas i Kacper Matejek. Wiktoria zdobyła srebrny medal, a Kacper zajął IV miejsce. W formule light contact Martyna Czerepińska zdobyła złoty medal, Marta Pawlikowska srebrny, a Kacper Czerwonogrodzki brązowy.

Zawody w Krynicy od lat stoją na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Dużą frekwencję na zawodach zapewniają też okazałe nagrody ufundowane przez sponsorów, w tym roku m.in. dwa skutery, rower górski, obrazy, atestowany sprzęt sportowy i inne. W pierwszym dniu turnieju największą szczęściarką okazała się łukowianka Martyna Czerepińska, która wylosowała główną nagrodę tj. skuter.