Z Warszawy do Jaworka

Węgrów

Justyna Pycka 2014-05-22 21:08:49 liczba odsłon: 5493
Mariusz Dobijański, nowy dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku w powiecie węgrowskim. Fot. Arch. „TS”

Mariusz Dobijański, nowy dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku w powiecie węgrowskim. Fot. Arch. „TS”

Siedlecki radny miejski i mazowiecki wicekurator oświaty Mariusz Dobijański w przyszłym tygodniu zostanie powołany przez zarząd powiatu węgrowskiego na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku.

 Na to stanowisko wybrała go komisja konkursowa. Przystępując do konkursu był jedynym kandydatem.

Poprzedni dyrektor ośrodka został odwołany 26 marca. Wcześniej - w styczniu - z placówki uciekło dwóch wychowanków. Pojawiły się kontrowersje , które są nadal wyjaśniane.

Do przystąpienia do konkursu skłoniły mnie zmiany w ustawie o systemie oświaty, która od przyszłej kadencji samorządu nie pozwala na łączenie mandatu radnego z pracą kuratora oświaty. Nie chciałem stawiać siebie i moich ewentualnych wyborców przed trudnym wyborem. Podjęcie pracy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworku to zajęcie odpowiedzialne, które byłoby dla mnie wyzwaniem. Mogłaby spełniać moje oczekiwania i dawać mi dużo satysfakcję. Tak się może stać, o ile taką decyzję podejmie zarząd powiatu węgrowskiego – powiedział nam dzisiaj M. Dobijański.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu „TS”. (jp)

Komentarze (14)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.