SOR nie dla nosa

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2015-03-25 10:14:37 liczba odsłon: 5150
rys. M. Andrzejewski

rys. M. Andrzejewski

To pytanie wraca jak bumerang. Z jakimi schorzeniami nie zgłaszać się na Szpitalny Oddział Ratunkowy?

– Czy na pewno pan chce, abym napisała o tym artykuł? – pytam i, przewidując reakcję czytelników, uprzedzam: – Niektórych to po prostu rozśmieszy. Mężczyzna jest zdecydowany: – Szpital jest od tego, aby udzielać porady – kwituje. – A lekarz mnie wyśmiał: z nosem pan przyszedł?!

Mężczyzna jest młody, mówi przez nos. W sobotę 14 marca wybrał się na SOR. Oskarża lekarzy o nieudzielenie mu pomocy.

– Miałem 37,2 stopni gorączki i zatkany nos. Strasznie się męczyłem, nie mogłem oddychać. Rejestratorka mnie zapisała, przyszedł ratownik, wpiął wenflon i pobrał krew, zmierzył ciśnienie. Zadzwonił do lekarza i poinformował, że mam zatkany nos i podejrzenie zapalenia dróg oddechowych. A potem zaczęło się czekanie. Czekanie się przedłużało. Zdaniem pacjenta nie było kolejki, a mimo to nikt się nim nie interesował. – Żona jest w ostatnich dniach ciąży, siedzi ze mną, ja z tym wenflonem w ręce... W końcu lekarz wezwał mnie do gabinetu i zaczął się śmiać, że to niedorzeczność, abym przychodził do niego z zatkanym nosem. I że nie będą tu konsultować zatkanego nosa.

 

Zostało Ci do przeczytania 77% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 12/2015:

Komentarze (20)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.