Niemowlak tylko z biletem

Siedlce

Milena Celińska 2015-03-27 10:06:17 liczba odsłon: 8300
fot. J. Mazurek

fot. J. Mazurek

Pani Kasia dostała mandat w autobusie siedleckiego MPK. Powód? Jadąc do miasta z podsiedleckiego Rakowca nie kupiła biletu dla swojego 3-miesięcznego dziecka.

Nie wiedziała ani że w II strefie taki bilet trzeba kupić, ani że kosztuje on tyle samo co dla dorosłego.

Pani Kasia jeździ do Siedlec ze swoim trzymiesięcznym dzieckiem na rehabilitację. Zazwyczaj wozi ją mąż. 12 marca nie mógł jednak tego zrobić.

– Postanowiłam z dzieckiem jechać autobusem MPK. Kupiłam u kierowcy dla siebie bilet normalny za 3,80 zł. Dziecko trzymałam na rękach. Kierowca nie poinformował mnie, że powinnam kupić bilet także maluchowi – opowiada pani Kasia.

W autobusie pojawili się kontrolerzy. – Mówili, że dzieci, które się nie uczą, nawet takie malutkie, muszą mieć bilet normalny. Nie pomogły prośby, tłumaczenia, że nic o tym nie wiedziałam, a kierowca nie był łaskawy mnie upomnieć. Wypisali mi mandat na 98 zł – mówi pani Kasia. – Uważam to wszystko za nonsens. Nie zauważyłam informacji w autobusie, że powinnam dla niemowlaka kupić bilet za 3,80 zł. Dlaczego za małe dzieci trzeba płacić tyle samo, co za dorosłych? Dla maluchów nie ma teraz ani ulg, ani możliwości darmowego przejazdu. Nie jeżdżę często autobusami, więc nic o tym nie wiedziałam.

 

Zostało Ci do przeczytania 72% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 12/2015:

Komentarze (52)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.