Nie unikam wyzwań

Siedlce

Mirosław Buczek 2015-04-11 10:18:35 liczba odsłon: 4307
fot. M. Buczek

fot. M. Buczek

Z KRZYSZTOFEM JAKUBIKIEM – sędzią piłkarskiej ekstraklasy rozmawia Mirosław Buczek.

– W klasyfikacji „Przeglądu Sportowego” za poprzednią rundę rozgrywkową uplasowałeś się na drugiej pozycji. Czy jesteś zadowolony z poziomu swego sędziowania?

– Takie klasyfikacje z pewnością cieszą i utwierdzają w przekonaniu, że idę w dobrym kierunku. Osobiście jestem zadowolony z tego, co w ostatnim czasie robiłem na boisku jako arbiter. Najważniejsze, że nie ma, jak mi się wydaje, stagnacji, że ciągle się rozwijam, zbieram kolejne doświadczenia.

– Klasyfikacje medialne to jedno, a oceny fachowych gremiów decyzyjnych, to drugie. W Twoim przypadku noty dziennikarzy okazały się zbieżne z ocenami doświadczonych znawców, czego efektem było powierzenie Ci sędziowania spotkań międzynarodowych.

– Zadebiutowałem jako sędzia bramkowy, w meczu eliminacyjnym Mistrzostw Europy: Luksemburg- -Hiszpania. Później byłem sędzią bramkowym na meczach ligi europejskiej: Akdam Karabach - Dnipro Dniepropietrowsk i Partizan Belgrad – Asteris Tripolis. Powierzono mi też obowiązki sędziego głównego meczu reprezentacji olimpijskich Ukrainy i Czech, a następnie zaproszono do Szwajcarii na zorganizowany przez UEFA międzynarodowy kurs perspektywicznych sędziów.

– Nie ma bezbłędnych piłkarskich arbitrów. –– Staramy się, żeby błędów było jak najmniej, ale pomyłki są wkalkulowane w ten zawód. Czasem są to błędy duże, innym razem mniejsze, a innym razem decyzje arbitrów wzbudzają kontrowersje. Kontrowersyjna decyzja nie jest błędem. Opinie obserwatorów mogą się różnić i nawet po kilkakrotnym obejrzeniu sytuacji z różnych kamer trudno jednoznacznie zawyrokować, kto miał rację. Na szczęście nie popełniłem tych błędów zbyt wiele. –

– Twój najbardziej rażący błąd to …?

 

Zostało Ci do przeczytania 56% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 14/2015:

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.