Nieszczęście in blanco

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2015-04-16 11:33:05 liczba odsłon: 5411
fot. J Mazurek

fot. J Mazurek

Siedlczanka może stracić dorobek całego życia. Oszust może pozostać bezkarny. – Ja tylko zapytałam o kredyt! – mówi kobieta.

– Nawet nie wiedziałam, na jaką sumę „zaciągnęłam” kredyt... Oszust podsunął mi do podpisania dwie czyste kartki – opowiada pani Alina.

Pani Alina ma siedemdziesiąt lat, wyższe wykształcenie i zwiedziła kawał świata. Przy jej nodze wiernie siedzi stary, schorowany pies. Po śmierci męża zostali tak, we dwójkę, sami w sporym i gustownie urządzonym mieszkaniu.

– Gdy mąż zmarł, moja sytuacja finansowa bardzo się zmieniła. Pozostał mi do spłacenia duży kredyt. Mam działkę, której jeszcze nie udało mi się sprzedać, bo na rynku nieruchomości jest zapaść. Pomyślałam o kredycie konsolidacyjnym, którym spłaciłabym obecny, ale na innych, lepszych warunkach – mówi siedlczanka.

W bankach, które odwiedziła, uznano jednak, że nie ma zdolności kredytowej. Nikt nie chciał udzielić kredytu siedemdziesięciolatce.

– Wówczas zaczęłam szukać instytucji kredytowych, by zorientować się, jakie oferują warunki.

WSZYSTKO JEST MOŻLIWE

Skontaktowała się z jedną z firm, ogłaszającą się w internecie.

– Zadałam proste pytanie: czy jest możliwe zaciągnięcie kredytu, który mogę jednorazowo spłacić po sprzedaniu działki? W normalnym banku nie byłoby to możliwe, a w takiej parabankowej instytucji?

Odpowiedź była dosyć optymistyczna. Przedstawiciel firmy zasugerował, że może przyjechać z Warszawy na płatne konsultacje, podczas których zorientuje się w sytuacji i zobaczy, co da się zrobić. Pani Alina zamówiła taką wizytę.

– Kosztowało to 320 złotych. Przyjechał do mnie młody człowiek, wyglądający na trzydzieści kilka lat, łysiejący, średniego wzrostu. Bardzo kontaktowy. Trochę przestraszył się psa, ale zaraz odzyskał animusz. Zachwycił się mieszkaniem. Powiedział, że pod jego zastaw na pewno otrzymam pożyczkę.

 

Zostało Ci do przeczytania 74% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 15/2015:

Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.