Atrakcje „Dni Łukowa”

Łuków

Piotr Giczela 2016-05-28 15:12:19 liczba odsłon: 76575

Podczas wczorajszego wieczora w miejskim amfiteatrze. Na pierwszym planie Maria Sztyber z Łukowa po wylosowaniu głównej nagrody „Łukowskiego Biegu z Pochodniami”. Fot. PGL

„Dni Łukowa” kuszą atrakcjami. Program imprez jest bogaty i różnorodny. Organizatorom zależy na tym, by wśród proponowanych imprez każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

My z aparatem fotograficznym odwiedziliśmy na razie wczorajszy, tradycyjny już w Łukowie „Bieg z pochodniami”, pokaz przedwojennego filmu „Cyganka Aza” i koncert Kwartetu Jorgi oraz dzisiejszą „Przedszkoliadę”. Najpierw jednak miało miejsce symboliczne przekazanie młodzieży i starszym reprezentantom społeczności Łukowa symbolicznego klucza do miejskich bram.

O zmierzchu biegacze z pochodniami zawsze prezentują się widowiskowo. W tym roku wystartowano ze stadionu ŁKS „Orlęta-Łuków”. Metę przygotowano wśród parkowych alejek nieopodal nowego amfiteatru. Tam też odbyło się losowanie nagród wśród uczestników biegu. Na mecie zameldowało się ponad 200 osób. dla 70 przygotowano nagrody niespodzianki. Główną wygrana od lat jest rower. W tym roku wylosowała go Maria Sztyber z Łukowa. Była bardzo uradowana. Powiedziała nam, że przez całe dotychczasowe życie nie udało jej się niczego nigdzie wygrać. A kilka dni temu miała urodziny i teraz taka niespodzianka!

Na ten bieg wybrałam się z wnukiem. Tempo nie było duże, więc pobiegłam i jak się okazało, wylosowałam główną nagrodę. Gdy burmistrz miasta wręczał mi rower, to ze stresu nie mogłam słowa powiedzieć. Teraz już mi trochę przeszło. Bardzo się cieszę – wczoraj na gorąco komentowała wydarzenia pani Maria.

Na nietypowym koncercie Kwartetu Jorgi było zdecydowanie mniej osób niż na biegu z pochodniami. Nie mniej jednak ten, kto zdecydował się obejrzeć dawny film i posłuchać współgrających z obrazami na ekranie dźwięków - zawiedziony do domu nie poszedł.

Od rana w sobotę dziecięcymi, rozemocjonowanymi głosy rozbrzmiewało natomiast boisko treningowe ŁKS „Orlęta-Łuków”. Kilka setek przedszkolaków spotkało się na nim, by w kilku rekreacyjno-sportowych konkurencjach zmierzyć się z rywalami w ramach dorocznej „Przedszkoliady”. Drużyny przedszkolaków wystawiło 11 placówek działających w mieście. W tym 7 publicznych i 6 niepublicznych. Dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy dopingowali milusińskich. Na zakończenie wszyscy uczestniczący w „Przedszkoliadzie” dostali dyplomy, a każde z przedszkoli trofeum w postaci pamiątkowych pucharów.

Szczegóły można zobaczyć na zdjęciach w fotogalerii.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.