Rowerem po chodniku? Nie wolno!

Siedlce

Luiza Karaban 2016-07-11 05:15:22 liczba odsłon: 15363
fot. Aga Król

fot. Aga Król

Siedemnastoletnia uczennica I LO im. B. Prusa jest oburzona postawą siedleckich policjantów, którzy wlepili jej mandat za jazdę rowerem po chodniku. List w tej sprawie trafił do komendanta głównego policji, komendanta KMP Siedlce, prezydenta Siedlec i redakcji „TS”.

Tego dnia nie było lekcji, bo trwały matury, ale dziewczyna do szkoły się wybrała. Chciała wziąć udział w przygotowaniach do międzyszkolnych zawodów sportowych „Sprawni jak żołnierze”. Pojechała rowerem. Mieszka 5 km od szkoły, rodzice pracują, więc jej nie odwożą, autobusy nie zawsze pasują, więc z roweru korzysta bardzo często.

Kiedy wracała, została zatrzymana przez policyjny patrol. Za to, że jechała po chodniku.

- Wiem, że policjant zrobił to z zamiarem ukarania mnie mandatem - twierdzi uczennica. - Pierwsze pytanie dotyczyło mojego wieku. Gdy powiedziałam, że mam 17 lat, zapytał, czy skończone. Wiem, że karać mandatem można osoby, które ukończyły 17 lat.

Policjant ustaliwszy wiek dziewczyny, poprosił o legitymację i kartę rowerową.

- Na próżno prosiłam, żeby mnie nie karał, bo uczę się i jestem na utrzymaniu rodziców, a rowerem po chodniku jechałam, bo boję się jeździć ulicą. 

Zostało Ci do przeczytania 78% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 27/2016:

Komentarze (75)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.