Zawody sportowo-pożarnicze w gminie Trojanów

Garwolin

Teresa Gugala 2016-08-29 15:16:51 liczba odsłon: 13534

28 sierpnia 2016 roku w Podeblociu w Gminie Trojanów odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach brało udział 12 drużyn w tym 3 drużyny młodzieżowe. Wśród drużyn młodzieżowych i grup seniorów znalazły się 2 drużyny kobiece. Kobiecą drużynę młodzieżową reprezentowały dziewczęta z Więckowa, a drużynę seniorek stanowiły panie z Podebłocia.

O godzinie 12:30 odprawą pododdziałów rozpoczęto się główną część uroczystości. Poszczególne drużyny stanęły na starcie.  Rozpoczęła się ostra rywalizacja.  W kategorii drużyn młodzieżowych zwyciężyła drużyna z Podebłocia pokonując rywali z Więckowa. Wśród żeńskich zawodniczek I miejsce i puchar zdobyły  dziewczyny z OSP Podebłocie.  Ich łączny czas był jednym z lepszych  czasów dnia.
Wśród męskiej części zawodów I miejsce zdobyła drużyna z OSP Wola Życka, II miejsce OSP Trojanów i III miejsce OSP Kozice. Zwycięscy otrzymali z rąk Wójta Gminy Trojanów p. Stanisława Kostyry puchary i dyplomy. Wszystkie uczestniczące w zawodach drużyny zostały nagrodzone statuetkami i nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcom i strażakom biorącym udział w zawodach  pogratulował Poseł na Sejm RP pan Grzegorz Woźniak, honorowy gość uroczystości.
Po zawodach odbył się festyn rodzinny i zabawa taneczna, trwająca do późnych godzin nocnych. Sprzyjająca pogoda i  wiele atrakcji  umożliwiło  mieszkańcom Podebłocia tym starszym i tym najmłodszym, wspólne i przyjemne spędzenie czasu.