Przyszłość polskiej koszykówki w Siedlcach

Siedlce

Paweł Świerczewski 2016-09-11 05:38:23 liczba odsłon: 2428
Teodor Mollov fot. Janusz Mazurek

Teodor Mollov fot. Janusz Mazurek

Inauguracja sezonu 2016/17 Tauron Basket Ligi Kobiet zbliża się wielkimi krokami. U naszego reprezentanta w elicie - PGE MKK Siedlce, jak i w samych rozgrywkach nastąpiły duże zmiany. Z trenerem siedleckiej drużyny i zarazem selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet - TEODOREM MOLLOVEM rozmawia o nich Paweł Świerczewski.

...

W MKK zachodą spore zmiany. Proszę opowiedzieć, na czym polega projekt Team Poland Tokio 2020, w którym uczestniczy siedlecki zespół.

– Jeszcze przed zakończeniem ubiegłego sezonu, zacząłem główkować, jako trener siedleckiej drużyny i jednocześnie trener reprezentacji Polski, co potrzebuje kadra, żeby się rozwijać. Podstawowym zadaniem jest odmłodzenie składu, bo zawodniczki, na których kadra się do tej pory opierała, nie wygrają z upływającym czasem. Jeśli natomiast potrzebujemy świeżej krwi, to młode koszykarki muszą mieć gdzie się ogrywać i rozwijać swoje umiejętności. Dotychczas miały one tylko marginalną rolę w ekstraklasowych zespołach. Nie mogę zmusić żadnego klubu, by przedłożył dobro reprezentacji nad swoje własne cele, dlatego postanowiłem zrobić to sam. Tworzymy w Siedlcach młody zespół, ściągnęliśmy wszystkie perspektywiczne polskie zawodniczki, pozostające bez kontraktów, które dostaną tutaj szanse rozwoju. Celem jest zbudowanie drużyny, która wywalczy najpierw awans do Euro- Basketu 2019, a w późniejszej perspektywie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Otrzymałem aprobatę PZKosz, siedleckich władz samorządowych. Niebawem startujemy w Siedlcach z projektem, który jest przyszłością polskiej koszykówki kobiecej. Nie wymyśliłem w ten sposób roweru, bo rower jest już wymyślony - taką drogą poszły reprezentacje Francji, Hiszpanii czy Belgii, które w tej chwili są o kilka kroków przed nami. 

...

Zostało Ci do przeczytania 82% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 36/2016:

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.