Lepiej od podwórka

Siedlce

Justyna Janusz 2017-03-24 12:24:36 liczba odsłon: 12225
fot. J. Mazurek

fot. J. Mazurek

Niepełnosprawni i matki z wózkami mają kłopot z dostaniem się do US.

- Niedawno chwalono przeprowadzkę Urzędu Skarbowego w Siedlcach do nowej siedziby. Ale nikt nie pomyślał, jak mają się tam dostać osoby niepełnosprawne i matki z dziećmi w wózkach - poskarżyła się jedna z Czytelniczek.

Jest młodą mamą, która wybrała się do urzędu, by złożyć roczne zeznania podatkowe. Natrafiła na... strome i wysokie schody.

– Namęczyłam się, ale udało mi się wnieść wózek. Nie ma jednak szans, by osoba niepełnosprawna poradziła sobie z tą przeszkodą. Ochroniarz, który stoi przed drzwiami urzędu, widział, że wnoszę wózek, ale nawet nie ruszył się, żeby pomóc. Powiedziałam mu, żeby przekazał szefom, że niektórym ciężko dostać się do urzędu. Co usłyszałam? Że niczego nie będzie przekazywał! Aż wierzyć mi się nie chce, że w tych czasach nie pomyślano o osobach niepełnosprawnych.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Siedlcach Patryk Hanisch zapewnia, że nie jest to żadne niedopatrzenie. Urząd mieści się teraz w budynku po dawnym banku PKO BP. Rzeczywiście prowadzą tam wysokie schody, jednak nie ma możliwości zrobienia podjazdu dla wózków.

– Byłby on zbyt stromy – mówi naczelnik. – Przy okazji termomodernizacji budynku przebudujemy wejścia i zamontujemy windę. Planujemy również zakup schodołazu, czyli urządzenia umożliwiającego transport osób niepełnosprawnych.

Schodołaz zostanie kupiony w najbliższych miesiącach, winda to plan na następny rok. Jak do urzędu mają się dostać w tej chwili osoby niepełnoprawne i matki z dziećmi? Jesteśmy przecież w gorącym czasie składania PIT-ów.

 - Do budynku łatwiej dostać się od strony podwórka – mówi naczelnik. – Tam jest zaledwie kilka schodów. Porozmawiam również z ochroniarzami, by pomagali dostać się do urzędu. (jj)

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.