Wyhaftuj męża, wyhaftuj wnuczka

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-04-07 01:45:51 liczba odsłon: 11005

Wernisaż wystawy haftu Ewy Strus, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

Wystarczą nici, kanwa, odrobina cierpliwość i dużo chęci. Wzory można znaleźć w internecie. - Jest program do haftowania, HaftiX, na którym można zrobić wszystko. Można wyhaftować wnuczka, można wyhaftować męża. Wystarczy mieć ładne zdjęcie... - mówi pani Ewa Strus.

- To jest pasja. Haftując, człowiek się wyłącza z codziennych kłopotów, trosk i zmartwień. To nie jest trudne - zachęca do haftowania pani Ewa Strus.

- Ludzie mówią: o ty to nie jesteś nerwowa, skoro masz tyle cierpliwości. Nieprawda. Jestem nerwowa. Ale żeby nie być nerwowym, trzeba czymś się zająć - przyznaje.

Synowa zaprowadziła ją kiedyś do swojej siostry, która miała w sypialni obraz z pięknie wyhaftowaną różą. Pani Ewa popatrzyła na niego i powiedziała:

- Przecież ja też tak umiem! Jaki to problem różę zrobić! Przyszłam do domu. Materiał i igła w rękę, Zdzicha (męża - przyp. Ana) na rower wysłałam i tak to się potoczyło - wspominała pani Ewa.

W Małej Galerii Sztuki, mieszczącej się w sali widowiskowej "Podlasie" Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach pokazała kilkanaście swoich prac. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przybyłych na wernisaż. Co ciekawe, fotografowali je: telefonami, aparatami i tabletami starsi i młodsi. Pani i panowie.

Wystawę "Haftem malowane" można oglądać do 28 kwietnia. Wstęp bezpłatny.

Więcej w kolejnym papierowym i e-wydaniu "TS".

 

 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.