Wzięła mnie na dzieci

Siedlce

Justyna Janusz 2017-12-01 10:11:07 liczba odsłon: 54756

Został tylko fruwający regał (fot. Pyt)

Wynajmujesz mieszkanie... Jak bardzo ryzykujesz?

Siedlczanka wynajmowała swoje mieszkanie niespełna rok. Teraz musi przeprowadzić generalny remont, bo najemcy zniszczyli meble, ukradli dywan i telewizor, a nawet doprowadzili do zagrzybienia ścian. Sprawą zajmuje się policja.

– Nie mogę sobie darować naiwności – pani Elżbieta z niedowierzaniem kręci głową. – Moja historia powinna być przestrogą dla wynajmujących mieszkanie, żeby dobrze sprawdzali potencjalnych najemców. Ja na tym interesie sporo straciłam.

SPOSÓB NA SAMOTNĄ MATKĘ

Siedlczanka odziedziczyła mieszkanie po swoich rodzicach. Po śmierci ojca długo zastanawiała się, co z lokalem zrobić. Sentyment nie pozwalał go sprzedać, więc przez rok stał pusty.

– Musieliśmy i tak ogrzewać mieszkanie, więc dałam w końcu ogłoszenie o wynajmie. Przyszło kilka osób, ale ja je znałam i obawiałam się, co mogą z nim zrobić. Czekałam cierpliwie. W końcu przyjechała kobieta z matką. Mówiła, że jest w trudnej sytuacji, bo były partner wyrzucił ją z domu z piątką dzieci, że ma 500 plus i jest wypłacalna. Zaufałam jej, bardzo mnie ujęły te dzieci. Zostałam nauczona przez rodziców, że ludziom trzeba pomagać.

 

Zostało Ci do przeczytania 79% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 48/2017:

Komentarze (30)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.