Pan wejdzie i poprosi

Siedlce

Justyna Janusz 2017-12-09 11:57:32 liczba odsłon: 4854
fot. Janusz Mazurek

fot. Janusz Mazurek

Zasłużeni honorowi dawcy krwi mają prawo do przyspieszenia wizyty u lekarza, ale nie wszędzie się to honoruje. I często wygrywa widzimisię pani w rejestracji, a nie ustawa, która gwarantuje ten przywilej. Dziwne to podejście... Tym bardziej, że krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym.

W ostatnim czasie zgłosiło się do nas kilku honorowych krwiodawców.

– Jakiś czas temu dostałem skierowanie do ortopedy – mówi zasłużony krwiodawca. – Poszedłem do przychodni przy ulicy Formińskiego i pokazałem legitymację zasłużonego krwiodawcy. Oddałem już kilkanaście litrów krwi. Zgodnie z prawem, moja wizyta powinna zostać przyspieszona. Pani w rejestracji powiedziała, że lekarz będzie następnego dnia, mam wejść do gabinetu i prosić go o przyjęcie.

Mężczyzna prosić jednak nie zamierzał. Chciał porozmawiać z kierownikiem poradni, ale go nie zastał.

– Wróciłem do domu i zadzwoniłem do szpitala wojewódzkiego. Kazano mi przyjść ze skierowaniem. Termin wyznaczono za kilka dni, nie musiałem nikogo prosić.

– Ja w tej samej przychodni usłyszałem, że zostanę zapisany, jeśli lekarz się zgodzi – mówi inny krwiodawca. – Też wyszedłem.

PRAWO A NIE PROŚBA 

Zostało Ci do przeczytania 79% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 49/2017:

Komentarze (15)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.