Trzeba w życiu mieć pasję i zajawkę

Siedlce, Zbuczyn

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-12-13 11:42:02 liczba odsłon: 6240
Paweł Przewoźny fot. arch. prywatne

Paweł Przewoźny fot. arch. prywatne

Film Pawła Przewoźnego, 26-letniego mieszkańca Zbuczyna, zajął II miejsce na VI Festiwalu Filmu Niezależnego „Okno” w Olsztynie. Reżyser ponad 2 lata pracował nad tym dokumentem, zatytułowanym „SW - historia Solidarności Walczącej”.

- W tej chwili jest to moja najlepsza produkcja – przyznaje Paweł Przewoźny.

BABCIU, SPOKO, TO TAKA STYLÓWA

Przychodzi na spotkanie w czerwonej czapce z daszkiem i kurtce, spod której wygląda koszulka z wprasowanym, przewieszonym przez ramię pasem z nabojami.

- Jestem dużym fanem bejsbolówek – wyjaśnia pan Paweł. – Mam ich ponad 30. Na niektórych jest logo mojej firmy, na innych symbol Solidarności Walczącej albo inne symbole patriotyczne. Zimą też noszę bejsbolówki. Ale takie z uszami – uśmiecha się Paweł Przewoźny.

- A wie Pani, do ślubu też poszedłem w trampkach – dodaje, gdy zerkam na jego buty. W garniturze i w trampkach – uściśla. Żona ściąga mnie z chmur – przyznaje pan Paweł i dodaje: - Babcia, gdy mnie zobaczyła, złapała się za głowę. „Paweł, kupię ci na rynku pantofle” - powiedziała. A ja jej na to: „Babciu, spoko, to taka stylówa”.

Z Pawłem Przewoźnym spotkaliśmy się tuż przed Światowym Dniem Wcześniaka. Jak się szybko okazało, nie ma w życiu przypadków. Oboje jesteśmy bowiem wcześniakami.

Paweł przyszedł na świat w 1991 r., w szpitalu w Sokołowie Podlaskim. Urodził się, gdy jego mama była w 6. miesiącu ciąży. Do dziś na oddziale sokołowskiego szpitala można oglądać zdjęcia Pawła, zrobione w różnych momentach jego życia.

– Jedna z pielęgniarek jest moją chrzestną. Wiem, że zarówno pielęgniarki, jak i lekarze obserwują mój profil na facebooku. To bardzo miłe. Ja też o nich pamiętam. Gdy skończyłem 18 lat, pojechałem na oddział z urodzinowym tortem – mówi Paweł.

Niedawno zginęły mu blizny na stopach – ślady po diodach od inkubatora. To jedyne widoczne oznaki wcześniactwa, jakich można się było u niego dopatrzyć.

- Niektórzy twierdzą, że jestem taki uzdolniony, bo urodziłem się jako wcześniak – przyznaje.

TEN PANA SYN TO JAKIŚ GANGSTER BĘDZIE 

Zostało Ci do przeczytania 71% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 50/2017:

Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.