Fotoreportaż z wystawy Dzieci Iczkerii

Siedlce

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 15841

Przesyłam fotki ze spotkania, które odbyło się dziś (11.02.2009) o godz 10.30 w ZSP nr 1 w Siedlcach z przedstawicielem władz Czeczenii w obronie praw człowieka. Tym razem autorów jest dwóch - Damian Kowaluk i Tomasz Końko.

"Dzieci Iczkerii" to wystawa, pokazująca życie najmłodszych mieszkańców Czeczenii w kontrolowanym przez wojska rosyjskie kraju. 

Zaprezentowane fotografie pokazują codzienne, zwyczajne życie dzieci w Czeczeńskiej Republice Iczkeria. Na planszach ze zdjęciami można również przeczytać zwierzenia mieszkańców republiki o życiu w czasie wojny i w czasie pokoju, np.: "Wojna zabrała mi wszystko, co miałam. Męża, dwoje dzieci, dom…wszystko. Mąż z dziećmi zginął zaraz na początku drugiej wojny, w październiku 1999 roku. Nie zdążył uciec do piwnicy; bomba zniszczyła nasz dom i oni tam polegli. Byłam wtedy u siostry. Nie chciałam żyć, chciałam umrzeć..." 

Hasłem przewodnim wystawy jest apel do mieszkańca świata, ułożony przez dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Groznym.
Wystawie patronuje Adam Borowski, Honorowy Konsul Czeczeńskiej Republiki Iczkerii w Polsce. Wystawę w Siedlcach zorganizowały Fundacja "Gazety Podlaskiej" i KZ NSZZ "Solidarność".
(opr. Ana)

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.