Łukowianie na „Mount Everest”

Łuków

Piotr Giczela 2018-02-04 21:26:00 liczba odsłon: 2293
Logo imprezy

Sztafeta złożona z czterech biegaczy reprezentujących łukowską Fundację Cegiełkowo Pasja i Pomoc wzięła udział w 24-godzinnym biegu „Marriott Everest Run” zorganizowanym w hotelu Marriott w Warszawie. Biegacze 70 razy pokonali 42 piętra hotelowego wieżowca „zdobywając” tym samym wysokość jak na Mount Everest.

W sumie do udziału w czwartej edycja biegu „Marriott Everest Run” zgłosiło się 230 zawodników (12 sztafet i  biegaczy indywidualnych). Fundację Cegiełkowo reprezentowali: Przemysław Abramczuk, Marta Chruściel, Krzysztof Iwan oraz Karol Piechowski. Łukowianie biegnąc w sztafecie 70 razy wbiegli po schodach na 42 piętro hotelu Mariott. Tym samym pokonali 2940 pięter (wysokość 9.555 metrów). Łukowska sztafeta zajęła w ten sposób trzecie miejsce.

W opisywanym biegu nie jest ważny czas, w jakim sportowcy pokonają dystans, ale w ciagu 24 godzin trzeba zdobyć swój wcześniej założony cel. W tym roku w klasyfikacji indywidualnej najlepiej wypadł Rafał Kot (102 razy pokonał dystans 42 pięter - 13.923 m). Spośród sztafet zwycięzcą okazała się grupa „oGóry”, której członkowie 110 razy wbiegli na ostatnie piętro warszawskiego Hotelu Mariott pokonując 15.015 m.

Z pełne wyniki indywidualne i sztafetowe biegu „Marriott Everest Run” można znaleźć w internetowych tabelach.