Złodzieje na działkach "Złote Piaski

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2018-05-19 10:35:35 liczba odsłon: 5826
fot. Marek Stasiuk

fot. Marek Stasiuk

To prawdziwa plaga, która pojawia się regularnie, co kilka lat. Właściciele działek w ogrodach „Złote Piaski” w Siedlcach są wobec niej bezradni. W ostatnich miesiącach dokonano tam około 160 włamań! Być może było ich nawet więcej, bo wielu działkowców nie zgłasza takich zdarzeń.

– Mnie w tym roku ukradli wiertarkę za 200 złotych – mówi pan Andrzej. – To było już trzecie włamanie w ciągu kilku ostatnich lat. Nie zgłaszam tego na policję, bo i po co? Nawet jak złapią sprawcę, to nie odzyskam swoich rzeczy. A po co mi ta cała procedura? 
 

Z kolei panu Krzysztofowi zniknęło z altanki pół litra wódki i komplet firmowych szklanek do piwa.
 

 – Niech im będzie na zdrowie… – komentuje pokrzywdzony. – Tylko ze wstawieniem zbitych szyb w oknie miałem problem, bo o szklarza w Siedlcach niełatwo. 
 

Działkowcy są jednak wściekli, że ich mienie nie jest w odpowiedni sposób chronione. Wielu z nich to emeryci, dla których powtarzające się włamania do altanek stanowią spory problem. Czy jest szansa na skuteczną walkę z tą plagą? 
 

– Zaczęliśmy organizować wspólne patrole z policją – mówi prezes ogrodów „Złote Piaski Jerzy Pstrągowski. – Do ochrony jest jednak olbrzymi teren. Mamy blisko 1300 ogrodów, złapanie złodziei jest więc bardzo trudne. 

 

Zostało Ci do przeczytania 71% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 20/2018:

Komentarze (18)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.