Witrażowe małżeństwo, czyli ...Nas troje...

Siedlce

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 17458

Krzysztof Wasikowski, fot. W. Bobryk

16 marca w klubie "peHa" małżeństwo "Witrażowe" (tzn. z Siedleckiej Grupy Literackiej WITRAŻ) Sylwia i Krzysztof Wasikowscy mieli wspólny wieczór autorski pod hasłem "...Nas troje..." (Pani Sylwia w stanie bogosławionym jest). Na spotkaniu tym wystąpiły też Marta Maliszewska i Irena Kosińska (śpiew). Na gitarze grał Krzysztof Tomaszewski.

Sylwia Wasikowska, absolwentka polonistyki Akademii Podlaskiej, od 1998r związana z SGL "Witraż". Autorka tomiku "Okruchy zegarów" (2000r), publikowała w antologiach "Na dnie szukając nieba", "Nad Siedlcami… Ludzie i miejsca naszego Miasta", a także w "Poezji dzisiaj".

Krzysztof Wasikowski, siedlecki poeta i bard, związany z SGL Witraż od 2000 r, uczestnik wielu prezentacji poetyckich oraz warsztatów literackich, publikował w "Poezji dzisiaj" oraz "Siedleckim Nieregularniku Literackim".
Razem tworzą „witrażowe” małżeństwo. (Sylwia Jastrzębska)

*  *  *
idę
nierówne chodniki
echo potęguje odgłos moich kroków
niech mo-
je my-
śli prze-
sta-
ną o-
bi-
jać się o sie-
bie
to boli!
księżyc
jeden dwa trzy
księżyce
po czterech przestaję liczyć
idę
jestem
nieobecni nie tupią
                               Sylwia Wasikowska

*  *  *
czekam
ja – człowiek
taki jak inni
nieistotny
szary
 
czekam
na co?
 
miałem nadzieję
że ty mi to powiesz
człowieku
o tęczowych słowach
                               Krzysztof Wasikowski

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.