Będzie walczył o dziecko

Sokołów Podlaski, gmina Jabłonna Lacka

Justyna Pycka 2018-08-08 08:24:15 liczba odsłon: 9818
fot arch. TS

fot arch. TS

W głośnej sprawie „uprowadzenia” 10-miesięcznego chłopczyka wypowiedział się ojciec.

„Dzień dobry! Jestem tatą Robercika, mojego ukochanego synka, którego bardzo kocham i za nim tęsknię. Kilka dni temu cała Polska usłyszała o rzekomym porwaniu mojego synka przeze mnie” – napisał do nas Patryk, ojciec 10-miesięcznego chłopczyka, którego niedawno szukała sokołowska policja.

Patryk i Anna byli w nieformalnej  separacji od stycznia. Wcześniej mieszkali w Irlandii. Po rozstaniu matka z dzieckiem zamieszkali u jej rodziców, w gminie Jabłonna Lacka. Ojciec domagał się powrotu dziecka do Irlandii. Powiadomił ambasadę polską w Irlandii, powołując się na konwencję haską dotyczącą uprowadzenia dziecka za granicę (dziecko urodziło się w Irlandii, a zostało wywiezione do Polski), czego następstwem była sprawa w sokołowskim Sądzie Rodzinnym. Patryk przyjechał do Polski w lipcu na rozprawę. Odwiedzał dziecko u rodziców Anny.

W sobotę 7 lipca przyjechał w kolejne odwiedziny do syna. Patrykowi towarzyszył ojciec. Ta wizyta zakończyła się dramatycznie. Mężczyźni zabrali dziecko do samochodu i chcieli odjechać. Anna rzuciła się na maskę auta. Według jej relacji - przejechała tak ok. 2 km zanim spadła. Mężczyźni odjechali z dzieckiem.

 

Zostało Ci do przeczytania 75% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 32/2018:

Komentarze (29)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.