Kto hamuje, ten przegrywa

Siedlce

Justyna Janusz 2018-09-16 07:36:28 liczba odsłon: 58894

Karol Rychlik fot. arch.

Grzegorz Kocak i Karol Rychlik są znani w motocyklowym świecie.

Karol Rychlik i Grzegorz Kocak tworzą Rychlik Racing Team. Od kilku lat ścigają się w zawodach motocyklowych w klasie 1000 cm3. Od maja do sierpnia ich grafik jest ściśle wypełniony. Łączą życie rodzinne i zawodowe z treningami i startami.

– Zimą też nie próżnujemy – zaznacza Grzegorz Kocak. – Siłownia i basen to stały element naszego treningu. Bo wytrzymałość fizyczną też trzeba mieć. Sezon zaczynają w marcu od treningów w Hiszpanii. W tym roku mieli trochę pod górkę, bo Karol przeszedł skomplikowaną operację kolana. Lekarz stwierdził, że do pełnej sprawności wróci po roku.

– A ja musiałem się zebrać w miesiąc – mówi Karol Rychlik.

Lekarz ostrzegał go, że robi to na własne ryzyko, ale ciąg do sportu był silniejszy. Praca z fizjoterapeutą dała rewelacyjne efekty. Wyścigi odbywają się w tzw. rundach, zarówno w Polsce, jak i za granicą: w Niemczech, Austrii czy na Węgrzech.

W sierpniu na torze w Poznaniu Grzegorz Kocak zajął drugie miejsce, wyprzedzając Karola o ułamki sekund.

– W tym wyścigu miałem lepiej dobrane opony – tłumaczy Grzegorz.

– Tego dnia na zmianę świeciło słońce i padał deszcz – wspomina Karol Rychlik. – Grzegorz wybrał opony na suchą nawierzchnię, ja na deszcz. Akurat wyszło słońce...

W czasie jednego wyścigu przejeżdżają około 50 kilometrów, niekiedy z prędkością… 300 kilometrów na godzinę. Średnia prędkość to ok. 170 km/h.

– Kto hamuje, ten przegrywa – zdradza swoją zasadę Grzegorz.

Zostało Ci do przeczytania 60% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 37/2018:

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.